Ruch Chorzów może zakończyć imponującą passę Legii Warszawa

Piłkarze Ruchu Chorzów obierają w poniedziałek kierunek na Warszawę, gdzie we wtorek zagrają z Legią o awans do finału Pucharu Polski.
Po pierwszym meczu na Cichej (0:0) sprawa awansu jest otwarta. Ruch liczy na jedenasty finał w historii klubu, a Legia chce zagrać o trofeum już po raz 22. Warszawianie to najbardziej utytułowany zespół w historii tych rozgrywek. Legia wywalczyła Puchar aż 15 razy (drugi w tej klasyfikacji jest Górnik Zabrze z sześcioma tytułami). Warszawianie wygrywali PP w dwóch ostatnich sezonach. Mogą się też poszczycić się imponującą serią dwudziestu pucharowych spotkań bez porażki.

Ostatnią drużyną, która ograła Legię w pucharowych rozgrywkach, był właśnie Ruch, a działo się to w marcu 2010 roku, gdy niebiescy wygrali na Cichej po golu Artura Sobiecha (1:0). W rewanżu było 2:1 dla Legii, ale do półfinału awansowali niebiescy.

Obie drużyny mają problemy kadrowe. W Legii z urazem zmaga się Jakub Rzeźniczak. Nie w pełni sił są również Dickson Choto i Bartosz Bereszyński. Jacek Zieliński, trener Ruchu, nie może liczyć m.in. na Igora Lewczuka, który w pierwszym meczu półfinału został ukarany czerwoną kartką.

Internetowa strona Legii podpowiada trenerowi Janowi Urbanowi, na kogo powinien postawić, jeżeli chce być pewny wygranej. Tym piłkarzem ma być Danijel Ljuboja, który cztery razy grał przeciwko Ruchowi i w każdym z tych meczów strzelał po jednym golu.

Początek wtorkowego spotkania o godzinie 18.30.