Ruch Chorzów posądzony o antydatowanie dokumentu. Przesądzi badanie tuszu z długopisu?!

?Przegląd Sportowy? wraca do sprawy rozliczeń między Ruchem Chorzów a Polonią Warszawa dotyczących transferu Macieja Sadloka. Niebieskim zarzuca się antydatowanie dokumentu. - To pomówienie! - grzmi szef klubu z Cichej.
Józef Wojciechowski, były właściciel Polonii Warszawa, w lutym po raz pierwszy poinformował, że wciąż czeka na pieniądze z tytułu ubiegłorocznych transferów Sadloka i Pavela Sultesa - obaj po okresie gry w Warszawie trafili na Cichą. Wojciechowski mówił o trzech milionach do zapłaty, ale Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich, uspokajał, że chorzowski klub spłacił już większą część należności i dług sięga pół miliona złotych.

Agata Wantuch - prawniczka, która działa w imieniu Wojciechowskiego - po trzech wezwaniach do zapłaty złożyła sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego.

"PS" informuje , że "gdy do Ruchu wpłynął pozew, niebiescy w odpowiedzi odesłali aneks do umowy, który miał przesuwać datę zapłaty na 31 sierpnia 2013 roku"

- Do momentu otrzymania pozwu Ruch nie kwestionował tego zobowiązania, nie mówił o żadnym aneksie. W związku z tym podajemy w wątpliwość, że został on sporządzony w dacie, która na nim widnieje - mówi prawniczka, która złożyła już wniosek, by sąd zgodził się na opinię Instytutu Ekspertyz Sądowych. Ten miałby zbadać, kiedy dokładnie dokument powstał.

Z naszych informacji wynika, że badanie miałoby dotyczyć lotnych składników tuszy długopisowych, które z czasem zanikają. Na tej podstawie można podjąć próbę ustalenia czasu zapisu.

Ruch ma 14 dni na ustosunkowanie się do stawianych zarzutów.

Dariusz Smagorowicz odniósł się do tych informacji dla ŚLASK.SPORT.PL. - To pomówienia i kalumnie! - grzmi prezes niebieskich. - To wszystko zakrawa o wyższy poziom abstrakcji. Jesteśmy gotowi, by nawet sfinansować takie badanie - zapewnia Smagorowicz.

Kto wygra najbliższe Wielkie Derby Śląska?