Druzgocząca krytyka Ruchu Chorzów po WDŚ. "Polska piłka dawno nie widziała tak słabego zawodnika"

Mariusz Śrutwa, były kapitan Ruchu Chorzów, nie ma litości dla swoich młodszych kolegów z Cichej po niedzielnym meczu z Górnikiem Zabrze.


Śrutwa, który w lidze strzelił 103 gole w barwach chorzowskiej drużyny i Legii Warszawa, wskazuje na łamach portalu niebiescy.pl piłkarzy, którzy nie powinni już zakładać koszulek Ruchu.

Piotr Stawarczyk - "Mało zwrotny, zupełnie nieprzewidujący i popełniający jakieś dziwne błędy".

Marcin Kikiut - "Myślę, że to był jego ostatni mecz w koszulce Ruchu. Powinien poskładać sprzęt, podziękować pani magazynierce i zająć się pisaniem pism do PZPN-u. To chyba mu lepiej wychodzi niż granie w piłkę. To, co wyprawiał na boisku... Polska piłka dawno nie widziała tak słabego zawodnika, jak Kikut w meczu z Górnikiem. (...) myślę, że już pora zakończyć przygodę z Ruchem. Pochylić czoło i odejść. Ani jednego dobrego meczu, a derby to już było podsumowanie całości".

Żeljko Djokić - "Nic do przodu, w tyle czasami w miarę przyzwoicie, ale był bardzo wolny. Między innymi przez jego słabe ustawienie, słabą szybkość i chyba nawet odpuszczenie, straciliśmy drugą bramkę. Jakoś specjalnie szybko i z zaangażowaniem za Jeleniem nie biegł".

Łukasz Janoszka - "Był cieniem siebie i jego postawa nie przystoi, szczególnie że nosił opaskę kapitana".

Mindaugas Panka - "Podobnie jak Kikut, powinien sobie powiedzieć, że wystarczy przygody z niebieskimi".

Filip Starzyński - "Miał przebłyski dobrych podań, a jednocześnie taki nonszalancki styl gry. To za młody zawodnik, żeby tak się poruszać. Może to jest tylko moje wrażenie, ale czasami jest taki nonszalancki, bez wślizgu, bez walki".

Maciej Jankowski - "Trochę zagubiony z przodu. Mogę go usprawiedliwić tylko tym, że ciężko się gra samemu, bez partnera z boku. Miał jedną, dwie sytuacje, w których powinien lepiej strzelić. Jeżeli nie pokusić się o bramkę, to przynajmniej uderzyć mocno. Niestety, nie było za dużego zagrożenia".

Marek Zieńczuk - "Poniżej oczekiwań. Myślę, że wszystkich nas również rozczarował. Natomiast nie zagrał tak, by go negatywnie ocenić, jak kilku innych jego kolegów".

Kto był najlepszym zawodnikiem Wielkich Derbów Śląska