Prezes Ruchu Chorzów: Nie liczę na nowy stadion na Cichej

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów, wziął udział w dyskusji w ramach panelu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Tematem rozmowy była przyszłość i rozwój polskiej piłki po Euro 2012. Prezes Ruchu po raz kolejny podkreślał, że Ruch bez nowoczesnego stadionu jest klubem bez przyszłości.

- Nie liczę na to, że powstanie nowy stadion na Cichej. Z dużą nadzieją patrzę natomiast na to, co się dzieje na Stadionie Śląskim. Wierzę, że zgodnie z zapowiedziami ten obiekt będzie ponownie otwarty jesienią 2015 roku. Cieszy, że Śląski to potencjalna arena turnieju Euro 2020 - mówił Smagorowicz.

Prezes Ruchu liczył, że Euro 2012 będzie pozytywnym impulsem dla rozwoju polskiej piłki i się nie zawiódł.

- Bezprecedensowe inwestycje muszą przynieść owoce. To impuls, który wyzwoli dalsze działania, a w konsekwencji podniesie poziom polskiej piłki. Nie do końca zgadzam się z tezą, że polska piłka nie jest produktem. Być może nie jest produktem najwyższej jakości, ale na pewno ma swoją wartość. Uważam, że przed polską piłką czas szybkiego rozwoju. Pójdziemy w stronę bogatych gospodarek, które także pracują na sukces takich lig, jak niemiecka, czy francuska - podkreślał podczas panelu Smagorowicz.