Piłkarze Ruchu Chorzów nie będą mieć wolnej niedzieli. Niecodzienny rywal

Stowarzyszenie kibiców Ruchu Chorzów zaprasza na niedzielny turniej piłki nożnej "Jedne barwy - jeden cel".
Beneficjentem imprezy jest chorzowskie hospicjum, które jest współorganizatorem imprezy. Zabawa rozpocznie się o godzinie 12 na bocznym boisku Ruchu. W turnieju wezmą udział młodzi piłkarze z rocznika 2002 z miejscowości, w których działają fankluby Ruchu. O wygraną powalczą MOSiR Piekary Śląskie, FC Katowice, Józefka Chorzów, Warta Zawiercie, MKS Żory, Unia Racibórz, KS Piekary Śląskie oraz KS Myszków. Drużyna, która zdobędzie pierwsze miejsce, rozegra mecz z piłkarzami Ruchu.

Turniej będzie częścią pikniku, który ma być okazją do spotkania się kibiców Ruchu, piłkarzy, sztabu szkoleniowego, działaczy oraz ich rodzin. - Chcemy pokazać, że hasło "Niebieska Rodzina" to nie tylko slogan - informuje stowarzyszenie kibiców.

Podczas pikniku, który potrwa do godziny 20, będzie można także zobaczyć pokaz modeli latających zdalnie sterowanych organizowany przez instruktorów modelarstwa z Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl. Zaplanowano również licytację koszulki oraz piłki z podpisami zawodników niebieskich.

Dla najmłodszych odbędą się sportowe zabawy z nagrodami oraz konkurs plastyczny. Każdy kibic będzie mógł wziąć udział w zabawie "Szczęśliwe koło" i w zamian za zakup cegiełki o wartości 3 zł wygrać jedną z nagród, jakimi będą m. in. karnety na mecze Ruchu, kolacje w chorzowskich restauracjach, gadżety klubowe czy sprzęt sportowy.

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala objął imprezę honorowym patronatem.