Zaskakująca kadrowa decyzja Ruchu Chorzów! Rekord jest pewny

Marcin Malinowski, doświadczony pomocnik Ruchu Chorzów otrzyma propozycję podpisania nowego kontraktu z Ruchem Chorzów.
To zaskakująca informacja. 38-letni Malinowski przypuszczał, że to jego ostatni sezon w niebieskich. Zawodnik miał zostać na Cichej, ale w nowej roli. Mówiło się, że będzie odpowiadał za skauting.

Wygląda jednak na to, że te plany trzeba będzie odłożyć. - Zaproponujemy Marcinowi nową roczną umowę. Już na ten temat rozmawialiśmy. Marcin musi teraz zadecydować, czy podoła temu wyzwaniu fizycznie i mentalnie - mówi prezes Dariusz Smagorowicz.

Malinowski walczy tej wiosny nie tylko o ligowe punkty dla Ruchu, ale także po to, żeby osiągnąć liczbę 400 spotkań w Ekstraklasie. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek pomocnik ma na swoim koncie 399 meczów. Jubileuszowe spotkanie może zaliczyć już w najbliższy piątek, gdy Ruch zagra o ligowe punkty z Wisłą w Krakowie.

Jeżeli Ruch utrzyma się w lidze, a Malinowski przedłuży kontrakt, to piłkarz Ruchu będzie miał szansę zbliżyć się do innych ligowych rekordzistów. Pierwsza trójka to: Marek Chojnacki (453 mecze), Dariusz Gęsior (427) oraz Janusz Jojko (417).