Sport.pl

Plan B dla Ruchu Chorzów. "To będzie katastrofa. Trudno to rozpatrywać"

Mariusz Śrutwa i Krzysztof Bizacki, byli piłkarze Ruchu Chorzów, wierzą, że niebiescy utrzymają się w lidze.
Przed chorzowską drużyną mecze z Wisłą Kraków, Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. - Z tych spotkań najłatwiej będzie o wygraną w Krakowie. Wisła nie ma już szans na europejskie puchary. Nie grozi jej także spadek. Zdeterminowany Ruch powinien wygrać w Krakowie - uważa Bizacki, który nie odbiera też szans niebieskim w kolejnych spotkaniach.

- Legia wciąż nie jest pewna mistrzostwa Polski, ale jest w takiej sytuacji, że nawet porażka w Chorzowie nie odbierze jej tytułu. Ruch na Cichej zazwyczaj grał przeciwko Legii dobre mecze. Liczę, że tak samo będzie i tym razem. Najgorsze, co mogłoby się przytrafić niebieskim, to wyjazd do Białegostoku, któremu towarzyszyłaby presja wygranej na miarę utrzymania. Tego muszą uniknąć za wszelką cenę - dodaje.

Śrutwa także wierzy w to, że Ruch zapunktuje w Krakowie. - Mobilizacja i doping kibiców to są przesłanki za tym, że Ruch powinien zdobyć w Krakowie przynajmniej punkt. Przy dobrym układzie innych spotkań ten punkt może się okazać na miarę utrzymania - mówi.

Były napastnik niebieskich nawet nie chce myśleć o tym, że Ruch zacznie realizować plan B i w nowym sezonie zagra w pierwszej lidze. - To będzie katastrofa. Trudno to w ogóle rozpatrywać. W Ruchu niezależnie od wyników na finiszu tego sezonu wiele musi się zmienić. Coś musi się wydarzyć, bo inaczej - prędzej czy później - i tak będzie tragedia - uważa Śrutwa.

Więcej o:
Komentarze (6)
Plan B dla Ruchu Chorzów. "To będzie katastrofa. Trudno to rozpatrywać"
Zaloguj się
 • luwes44

  Oceniono 21 razy -1

  Mariusz zrób porządek na C6 .Oni się tam Ciebie wszyscy boją. Ta banda kombinatorow i zbieranina przypadkowych piłkarzy.
  Skopanie sędziego gwiżdżącego za zabrzańskie ruble na RUS- welta przy tej ruskiej zgrai i wygrana ze Stalinowcami z Zabrza w 10
  B E Z CE N N E!
  Mario Brawo!

 • nordem

  Oceniono 10 razy -2

  A ja dalej mam nadzieję, że te ubeckie mendy werka spadną w tym sezonie z ekstraklasy. Ekstraklasa bez tego typu klubików ubecko - donosicielskich.

 • luwes44

  Oceniono 10 razy -2

  @waldek _king
  zamknij ryj ty soviecki skur.......

 • waldek_king

  Oceniono 18 razy -2

  bardzo dobry układ wpie...l w Zabrzu a teraz von brudasy w ekstraklasy !

 • luwes44

  Oceniono 9 razy -5

  waldek. cały GŚ rżnie Twoją matkę wierę przy A4

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX