Sport.pl

Przepisy ekstraklasy zmuszają Ruch Chorzów by oddał hołd Legii Warszawa

Ruch Chorzów musi utworzyć szpaler dla mistrza Polski przed czwartkowym meczem z Legią Warszawa na Cichej. A nie można by tak bez przymusu?
W ostatniej kolejce ekstraklasy zakończył się wyścig o tytuł mistrza Polski. Legia przyjdzie na czwartkowy mecz w Chorzowie już w koronie. Przepisy ekstraklasy w takiej sytuacji stanowią.

"(...) gdy przed zakończeniem rozgrywek zespół uczestniczący w zawodach zapewnił już sobie tytuł mistrza Polski, zespół przeciwny przed rozpoczęciem procedury ustawiania zespołów wychodzi na boisko pierwszy i ustawia się w szpaler, witając zespół mistrza Polski. Procedurę tę stosuje się podczas każdego z kolejnych zawodów aż do zakończenia rozgrywek".

Oznacza to, że Ruch, a w ostatniej kolejce Śląsk Wrocław muszą utworzyć dla Legii szpaler.

Ten przepis wprowadzono po sezonie 2010/11. W poprzednich rozgrywkach nie znalazł zastosowania, bowiem Ruch bił się ze Śląskiem o mistrzostwo do ostatniej kolejki.

Legia jest pierwszym klubem, który ma zapewniony szpaler pod przymusem, co wśród wielu fanów budzi niesmak i sprzeciw. Zmuszanie klubów, by w imię przepisów oddawały hołd mistrzowi Polski rzeczywiście trąci sztucznością i fałszem. Szpaler na Cichej na pewno się uda. Zapamiętany zostałby jednak wtedy, gdyby był spontaniczny lub wynikał nie z przepisów, a z tradycji.

Chociażby tak, jak w Hiszpanii.Przepis nakazuje, żeby piłkarze Ruchu Chorzów ustawili się w szpaler przed wychodzącymi na boisko zawodnikami Legii, nowymi mistrzami Polski. Czy powinni to zrobić
Więcej o:
Komentarze (4)
Przepisy ekstraklasy zmuszają Ruch Chorzów by oddał hołd Legii Warszawa
Zaloguj się
 • levy

  Oceniono 34 razy 18

  Zawsze mogą stanąć tyłem i jeszcze do tego ściągnąć gacie. :)

 • waleczny25

  Oceniono 24 razy 4

  Typowa nasza mentalność hanysów płakać i narzekać z byle powodu. Rzeczywiście jest powód do artykułu. ... hahah Wy lepiej piszcie jak mamy wygrać z tą Legią żeby się spokojnie utrzymać, albo krytykujcie taktykę i sezon....szpalery im przeszkadzają - PARODIA PANOWIE dziennikarze... PARODIA

 • kronikarz99

  Oceniono 24 razy 4

  gdyby sytuacja była odwrotna, to pan redaktor by się spuścił z radości, a tak to znowu narzekanie

 • zmichalg1

  0

  Panowie dziennikarze!
  Co za DEBILNY artykuł! Od razu widać, że mediach, zasadzie ich działania itd. nie macie BLADEGO POJĘCIA!
  Przecież nakaz ustawienia szpaleru to przepis Ekstraklasy, a nie przepis o grze w piłkę nożną.
  Podobnych przepisów Ekstraklasa narzuca całą masę np. prezentowanie logo sponsora na strojach, nakaz udzielenia wywiadu (mniej lub bardziej bzdurnego typu "udało nam się strzelić bramkę" - qrde, nikt tego nie zauważył, że padła bramka), bo wszystko to jest podyktowane tym, aby mecz piłkarski był nie tylko rywalizacją sportową ale również medialnym show, za które płaci sponsor czy media.
  A ów szpaler to właśnie element owego show.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX