Papież Franciszek docenił kibica Ruchu Chorzów [WIDEO]

Józef Kupny - nowy metropolita wrocławski - to oddany kibic Ruchu Chorzów.
57-letni duchowny pochodzi z Dąbrówki Małej, ale wychował się w Chorzowie. Przyznaje, że decyzja Ojca Świętego, który powierzył mu jedną z bardziej prestiżowych diecezji, była dla niego zaskoczeniem, ale i radością. - Postaram się podjąć tego zadania na miarę moich sił i możliwości - mówi.

Biskup Kupny - doktor nauk humanistycznych (filozofia i socjologia) - to oddany kibic Ruchu. Chorzowscy piłkarze nieraz mogli liczyć na jego dobre słowo podczas corocznej wigilii na Cichej.

- Stadion Ruchu to wspaniałe miejsce. Po mojej przeprowadzce do Chorzowa Batorego klub stał mi się szczególnie bliski. To były czasy, gdy piłkarze Ruchu mieszkali tuż obok nas. Gerard Cieślik, Jerzy Wyrobek, Antoni Piechniczek. To byli znakomici zawodnicy, których znaliśmy nie tylko z boiska, ale i z ulicy. To nie to co dziś, gdy stawia się na transfery... Interesowałem się też piłką ręczną. Ten sport był w Chorzowie szczególnie silny. Ruch, AKS, a przecież były jeszcze Azoty. Hale sportowe tych klubów to dla mnie ważne miejsca na mapie Chorzowa - mówi Kupny, którego msza pożegnalna odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Więcej o nowym metropolicie wrocławskim dowiecie się z materiału Chorzowianin.tv.Czy Ruch Chorzów w meczu z Legią Warszawa: