Sport.pl

"Śląscy ekstremiści" dali o sobie znać podczas meczu Ruchu Chorzów

Ostatnie spotkanie sezonu na Cichej było okazją do zaprezentowania nowej flagi fanów Ruchu Chorzów.
Podczas meczu z Legią kibice zaprezentowali flagę "Śląscy ekstremiści". Oprawa meczu też była na śląską nutę. Sympatycy Ruchu zaprezentowali niebiesko-białą oraz żółto-niebieską kartoniadę. Pojawiły się też sektorówki z herbami Ruchu i Górnego Śląska, a także dwa transparenty przedstawiające scenerię architektoniczną naszego regionu. Dużo było też okrzyków, którymi fani Ruchu wyrażali swoje przywiązanie do Górnego Śląska.

Szkoda tylko, że na śląskim filmie zarejestrowały się również obraźliwe hasła pod adresem Legii.

Więcej o:
Komentarze (11)
"Śląscy ekstremiści" dali o sobie znać podczas meczu Ruchu Chorzów
Zaloguj się
 • kaminski40

  Oceniono 80 razy 50

  @fitfan
  nie będę komentował twojego bełkotu .Moj dziadek walczył w Powstaniu a przed śmiercią powiedział ,że Polska to macocha a nie matka o która walczył i żaluje ,że wstąpił do Powstania. Po wojnie był wywieziony na Syberię bo go POLAK sąsiad zakapował do UB ,że jest Szwabem za co i on i ja dziękujemy Polakom.:) I zapewniam ,że nie przewraca się w grobie.Poza tym my Ślązacy nie chcemy odłączać się od Polski tylko też nie chcemy by Wy w Warszawie nie żarliście naszych ciężko zarobionych pieniędzy.darmozjady i nieroby.
  @maksiu 110
  Lepszy Śląski Ruch niż Radziecki Górnik.

 • luwes44

  Oceniono 60 razy 42

  Nie martwcie się Gorole.Nikt się w grobach nie przewraca a jak już to z powodu tego co Polska po wojnie i potem po 89 zrobiła z Górnym Śląskiem i my Ślązacy nigdy Wam tego nie zapomnimy. Najgorsze jest to ,że mnóstwa tej gorolskiej zarazy mieszka teraz na Śląsku. Całe te Jastrzębia, Tychy,Gliwice i inne gorolskie sypialnie co poprzyjeżdżały z Lubelskich ,Kieleckich i innych wsi a teraz wydaje im się ,że mają prawo się wyrażać w imieniu Ślązaków.

 • paparazzi36

  Oceniono 48 razy 32

  @wrobel1512
  My jesteśmy u siebie a jak Ci się nie podoba śląskość na naszym Górnym Śląsku to WON za Brynicę Gorolu:) Wiesz co nas różni? Wlaśnie to ,że my tu jesteśmy od zaqwsze u siebie a ty pewnie masz pochodzenie hotelowo przybyszowsko posrane.

 • paparazzi36

  Oceniono 39 razy 27

  @fitfan szczególnie do Ciebie.Chyba jesteś kibicem górnika cytat a nie mój wymysł Wy jeszcze przed wojną nienawidziliście nawet tych ,którzy walczyli o Polskę. tacy to już jesteście hipokrytycznie nastawieni i zapatrzeni w swoją "dupowatość"
  Cyt:
  "Dla Piłsudskiego Śląsk jako obszar peryferyjny nie stanowił rdzenia polskiej państwowości. Odpowiedź udzielona powstańcom śląskim, którzy w sierpniu 1919 r. przybyli doń z błaganiem o pomoc, stanowi tego wymowny dowód. Co, Śląska się wam zachciało? To jest stara kolonia niemiecka i nic tam nie macie do szukania. Nic nie dam, żadnych posiłków. Ja mam w dupie wasz cały Śląsk*. Marszałek pochłonięty ideą polskiego Drang nach Osten był zdania, że o losach regionu nie zadecydują Ślązacy, a mocarstwa zachodnie. W kolejnych miesiącach swą obojętność zarzucił na rzecz stosunku instrumentalnego. Na Górny Śląsk konspiracyjnie została oddelegowana kadra oficerska, która przejęła kontrolę nad III powstaniem śląskim. Przedmiotowy stosunek do naszego regionu odzwierciedla również pierwsze zdanie tajnego sprawozdania Piłsudskiego z inspekcji, jaka miała miejsce po przejęciu przez państwo polskie swojej części Śląska. Policję zastano wszędzie na stanowiskach, funkcjonariusze policji działają sprawnie**.
  Po przewrocie majowym z misją nawracania na kult Marszałka przybył na Śląsk Wojewoda Grażyński. Był to teren wyjątkowo odporny na propagandę piłsudczykowską wobec politycznej dominacji ugrupowania Korfantego. W maju 1930 r. podczas kampanii wyborczej do Sejmu Śląskiego niechlubne słowa przypomniał działacz chadecki Piotr Ful. Zacytował on Piłsudskiego na wiecu w Wiśle Wielkiej. Słowa wywołały ostry sprzeciw piłsudczyzny, która wniosła oskarżenie z §360 kodeksu karnego (poniżanie urządzeń państwowych). Mimo że sędzia Fula uniewinnił, ten za sprawą wyznawców marszałka stracił pracę na kolei.
  Budowanie mitu marszałka na Śląsku rozpoczęło się na dobre po 1935 r., kiedy sanatorzy zdobyli większość w Sejmie Śląskim. Niemal natychmiast rozpisano konkurs na projekt pomnika Marszałka i Powstańca Śląskiego (sic!). Wiernopoddańcza propozycja obrazująca dwóch klęczących przez Piłsudskim powstańców nie przekonała nawet samego Grażyńskiego (zobacz zdjęcie projektu). Ostatecznie realizację posągu zlecono Chorwatowi, Antunowi Augustinčićowi. Monument miał prezentować Piłsudskiego na koniu w otoczeniu czterech powstańców. Kompozycję uzupełniała „Pieta Śląska”, postać kobiety obejmującej poległego powstańca. Pomnik miał stanąć w Katowicach jesienią 1939 r. Uniemożliwiła to wojna, a później reżim komunistyczny. Odlew udało się sprowadzić dopiero w 1993 r. Mimo wielu kontrowersji stanął w centralnej części Katowic tuż obok pomnika Korfantego.
  Postać Piłsudskiego dziś już nie wywołuje takich emocji jak przed laty. Niemniej jednak próby jej demitologizacji natrafiają czasami na gwałtowne reakcje. Wydaje się, że tym, którzy próbują ciągle przekonywać, że Piłsudski Ślązaków darzył bezkresną miłością, wypada w równie humorystycznej konwencji proponować przetopienie monumentu. Na swoje upamiętnienie czeka cierpliwie inny marszałek, twórca śląskiej autonomii, Konstanty Wolny. W przeciwieństwie do Józefa Piłsudskiego Śląsk dla niego nie był zabawką w rękach Warszawy, a równorzędnym podmiotem, który Rzeczpospolitą na uczciwych zasadach chce stanowić, a nie jej bezwzględnie podlegać."

 • szombry30

  Oceniono 30 razy 24

  Czy człowiekiem o nicku "einsatzgruppen41" mogłby się zająć moderator i psychiatra? A może nawet prokurator?

 • stroszek233

  Oceniono 28 razy 20

  @einsazgruppen41
  żabolu Twój debilizm sięgnął dna.. Komentarz powinien zostać bezwzględnie pozostawiony jako przykład patologii z górnika Zabrze. Wydaje mi się nawet ,że jesteś na garnuszku tej warszawskiej gorolskiej ekipy.

 • luwes44

  Oceniono 22 razy 12

  TO MY NARÓD ŚLĄSKI!!!
  Co Piłsudski powiedział kiedy przybyła do niego delegacja Ślązaków Powstańców
  "Co, Śląska się wam zachciało? To jest stara kolonia niemiecka i nic tam nie macie do szukania. Nic nie dam, żadnych posiłków. Ja mam w dupie wasz cały Śląsk"
  i to wystarczy za cały komentarz do sprawy Śląskości i poczucia Śląskiego patriotyzmu. Widzę ,że niektórych tu zżera inna zazdrosć.Szczególnie pewnych jełopów z Zabrza co ich klub ma genezę soviecką.

 • fitfan

  Oceniono 70 razy -38

  Przypomnijcie sobie zachowanie 'kibiców' rucha podczas finału PP w Kielcach z Legia. Jak chetnie śpiewali hymn narodowy. Ich dziadkowie, ktorzy walczyli w Powstaniach Śląskich o pozostawienie Górnego Śląska przy Rzeczpospolitej pewnie teraz sie w grobach przewracają.

 • wrobel1512

  Oceniono 50 razy -40

  Nie podoba się w Polsce to won za Odrę NRDowcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX