Sport.pl

Sąd nad trenerem Ruchu Chorzów Jackiem Zielińskim. Ma zostać, czy odejść?

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów, ma wątpliwości, czy trener Jacek Zieliński podejmie się budowy nowej drużyny na Cichej.
Niebieskich czeka gruntowna przebudowa składu. Nawet połowę kadry mogą stanowić zawodnicy z Młodej Ekstraklasy. Jakie argumenty przemawiają za tym, żeby to jednak Zieliński podjął się tego zadania, a jakie wskazują na to, że jego współpraca z niebieskimi powinna dobiec końca?

Lepszy Ruch bez Zielińskiego, gdyż....

1. Bez wsparcia fanów ani rusz

Niechęć, a nawet wrogość, części kibiców niebieskich do trenera Zielińskiego to wyraźny sygnał dla działaczy Ruchu, że ten układ się wyczerpał. Szkoleniowiec, który podejmie się odbudowy Ruchu, musi mieć za sobą wsparcie fanów. Zieliński już na starcie do tego zadania będzie w oczach wielu przegrany.

2. To się może skończyć spadkiem

Zieliński przegrywał z Ruchem - który zdaniem prezesa Smagorowicza - miał większy potencjał niż zespół, który rok temu był wicemistrzem kraju. Trudno oczekiwać, żeby w przyszłym sezonie punktował ze znacznie słabszą drużyną. To się skończy spadkiem.

3. Nie odcisnął swego piętna

Po rozpoczęciu pracy na Cichej trener podkreślał, że potrzebuje czasu, żeby odcisnąć swoje piętno na drużynie. Fakty są jednak takie, że Ruch grał najpewniej w czterech meczach (remis i trzy zwycięstwa) zaraz po tym, jak Zieliński podpisał kontrakt z chorzowskim klubem.

4. Potrzebne świeże spojrzenie

Zieliński zaliczył najsłabszy sezon w trenerskiej karierze na szczeblu ekstraklasy. Ruch z tego sezonu kojarzy się przede wszystkim z problemami, presją i porażkami. Klub potrzebuje kogoś z jasną głową i świeżym spojrzeniem.

Lepszy Ruch z Zielińskim, gdyż....

1. To trener zaprawiony w boju

Na Cichej niemal co mecz musiał klecić defensywę, z której co rusz wypadali kluczowi gracze. Miał też przeciwko sobie kibiców. Te bolesne doświadczenia będą bezcenne w przyszłym, kto wie czy nie trudniejszym sezonie.

2. Szybciej zdiagnozuje problem

Wyniki Ruchu to w ostatnich latach sinusoida, która nie trzyma się logiki. Rok 2010 skuteczna walka o brąz. 2011 - walka o utrzymanie. 2012 - wicemistrzostwo Polski. 2013 - walka o utrzymanie. 2014 - ... sami sobie dopowiedzcie. Zieliński szybciej zdiagnozuje problem i wróci z Ruchem na właściwe tory niż nowy szkoleniowiec.

3. Teraz sam dobierze sobie graczy

W ostatnim sezonie Zieliński był zakładnikiem transferów i piłkarzy, którzy grali na Cichej, zanim on sam podpisał kontrakt. Gruntowna przebudowa kadry da mu szansę na utworzenie autorskiej drużyny. Szkoleniowcowi, który zdobywał z Lechem mistrzostwo Polski, ciekawych pomysłów na pewno nie brakuje.

4. Na Ruchu każdy połamałby sobie zęby

Nawet Waldemar Fornalik zaliczał z Ruchem ostry zjazd w dół, po tym gdy działacze sprzedawali mu kluczowych graczy. Trudno było wymagać cudów od Zielińskiego, który dostał zespół pozbawiony takich liderów, jak Wojciech Grzyb, Rafał Grodzicki czy Paweł Abbott. Na Ruchu zęby połamałby sobie każdy. Nie warto rezygnować z tak doświadczonego szkoleniowca, jak Zieliński. 

Czy Jacek Zieliński powinien nadal trenować Ruch Chorzów?
Więcej o:
Komentarze (2)
Sąd nad trenerem Ruchu Chorzów Jackiem Zielińskim. Ma zostać, czy odejść?
Zaloguj się
 • ttoorroo05

  Oceniono 1 raz 1

  To najlepszy instruktor wuefu,wszystkie podstawowki sie o niego bija.

 • 1964hajer

  Oceniono 10 razy -8

  Powinien zostać bo dobrze mu idzie.
  Ino GieKSa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX