Prezes Ruchu Chorzów: Decyzja zapadła i nie ma już szans na jej zmianę

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów, wskazuje na piłkarzy, którzy nie będą już grać w niebieskich barwach.
Na Cichej wciąż nie ma pewności, czy Jacek Zieliński nadal będzie odpowiadał za wyniki drużyny. Szkoleniowiec deklaruje, że chce wypełnić kontrakt, który obowiązuje jeszcze przez najbliższy sezon.

Smagorowicz spotkał się już z trenerem, a rozmowa ma być kontynuowana w czwartek. Czy wtedy panowie podadzą sobie rękę na znak dalszej współpracy? A może jednak na pożegnanie?

Prezes o niczym nie przesądza, ale zdradza, że od tej decyzji zależą kolejne ruchy kadrowe, tym razem dotyczące już piłkarzy. - Jedno już się nie zmieni. Decyzja zapadła, więc na pewno nie przedłużymy umów z Michalem Peskoviciem i Żeljko Djokiciem, którym dziękujemy za grę w niebieskich koszulkach - mówi Smagorowicz.

Prezes zapowiadał wcześniej na naszych łamach, że o warunkach nowych umów klub będzie rozmawiał z Igorem Lewczukiem i Marcinem Malinowskim. Kontrakty kończą się także Marcinowi Baszczyńskiemu, który leczy poważną kontuzję kolana i prawdopodobnie już nie wróci na boisko, oraz Łukaszowi Tymińskiemu - wypożyczonemu z Jagiellonii Białystok.

Przypomnijmy, że nowych klubów mogą też sobie szukać Pavel Sultes, Maciej Jankowski, Marcin Kikut i Mindaugas Panka.

Dodajmy, że Krzysztof Warzycha, przed laty znakomity napastnik Ruchu, który teraz jest przymierzany do roli szkoleniowca niebieskich, chce oprzeć skład na młodych piłkarzach. W kadrze znalazłby miejsce tylko dla kilku doświadczonych graczy. Na Cichej wciąż nie brakuje zawodników po trzydziestce z ważnymi umowami. Są nimi: Marek Szyndrowski (33), Marek Zieńczuk (35) czy Andrzej Niedzielan (34).

Czy Jacek Zieliński powinien nadal trenować Ruch Chorzów?