Sport.pl

Jacek Zieliński pozostanie w Ruchu Chorzów. Zaskakujące nazwiska asystentów!

Prezes niebieskich ponownie spotkał się w czwartek z trenerem Jackiem Zielińskim. Rozmowa dotyczyła m.in. budowy drużyny na nowy sezon, co przesądza o tym, że szkoleniowiec zachowa posadę.
Klub nie informuje oficjalnie o wyniku rozmów. Donata Chruściel, rzecznik prasowy niebieskich, wyjaśnia tylko, że pełna informacja dotycząca najbliższej przyszłości klubu zostanie opublikowana w poniedziałek.

Warzycha potwierdził

Z naszych informacji wynika jednak, że decyzja o pozostaniu Zielińskiego w Ruchu już zapadła. Po fatalnym finiszu sezonu nie było to takie pewne. Przypomnijmy, że niebiescy utrzymali się w ekstraklasie tylko dlatego, że licencji na grę w lidze nie otrzymała Polonia Warszawa. W mediach zaczęły się pojawiać nazwiska ewentualnych następców Zielińskiego. Krzysztof Warzycha, słynny przed laty napastnik Ruchu, potwierdzał, że prezes Dariusz Smagorowicz rozmawiał z nim na ten temat.

Prezes jednak powtarzał, że Zieliński ma ważny kontrakt i to w dużej mierze od niego zależy, czy podejmie się zadania budowy nowej drużyny. - Czwartkowe rozmowy były owocne. Szukamy iskry, która na nowo roznieci niebieski ogień. Proszę jeszcze o kilka dni cierpliwości - mówi Smagorowicz. Zieliński nie potwierdza, że poprowadzi zespół w nowym sezonie, ale przyznaje, że rozmawiał z prezesem również o przyszłości Ruchu. - Teraz już odpoczywam na urlopie - zaznacza.

Poparcie piłkarzy

Wielu kibiców Ruchu nie było przychylnych trenerowi, który po przegranych meczach musiał wysłuchiwać z trybun wielu obelg. Za Zielińskim wstawili się jednak byli piłkarze niebieskich Radosław Gilewicz i Mariusz Śrutwa. - Szanuję trenera Zielińskiego. To mądry i doświadczony szkoleniowiec. Najgorsze, co mogłoby się stać, to zwolnić go i uznać, że jest po problemie - podkreślał Śrutwa, który sugerował, żeby zmienić pozostałych członków sztabu szkoleniowego.

Z naszych informacji wynika, że odejście Marcina Węglewskiego, asystenta Zielińskiego, jest pewne. Kto za niego? Kibice powinni trzymać kciuki, bo jest szansa, że drugim trenerem niebieskich zostanie ich ulubieniec Wojciech Grzyb! Były kapitan Ruchu - który jest dziś szkoleniowcem trzecioligowego Górnika Wesoła - nie ukrywa, że praca na Cichej to jego marzenie. Problemem jest jednak fakt, że życiowa partnerka Grzyba - piłkarka ręczna Kinga Polenz - chce zamienić Ruch na klub z Elbląga. W takiej sytuacji na przeprowadzkę zdecyduje się też prawdopodobnie Grzyb.

Sztab szkoleniowy Ruchu może też wzmocnić Tomasz Fornalik - asystent Waldemara Fornalika, a potem pierwszy trener niebieskich. Tomasz Fornalik pożegnał się z pierwszą drużyną po słabym początku minionego sezonu. Wciąż jednak jest pracownikiem klubu.

Nowy sztab szkoleniowy ma również nadzorować wyniki rezerw Ruchu, które w nadchodzącym sezonie zastąpią zespół Młodej Ekstraklasy. Na Cichej liczą, że drugi zespół zagra w trzeciej lidze śląsko-opolskiej.

Czy Jacek Zieliński powinien nadal trenować Ruch Chorzów?
Więcej o:
Komentarze (5)
Jacek Zieliński pozostanie w Ruchu Chorzów. Zaskakujące nazwiska asystentów!
Zaloguj się
 • gienek_komentuje

  Oceniono 17 razy 9

  to jest bardzo dobra decyzja, że zatrzymują Zielińskiego. Dobra, początek miał nieudany, ale to się zdarza, że ktoś już na samym początku popełni jakieś błędy. Każdy trener popełnia jakieś błędy, większe lub mniejsze, Jackowi to się zdarzyło już na początku, trudno.. Niezapominajmy, że Zieliński to jest facet, który na prawdę jako trener pokazał się z dobrej strony w Lechu, zdobył Mistrzostwo i do tego zagrał fajnie w lidze Europejskiej, ile jest trenerów w Polsce, którzy mogą się pochwalić takim osiągnięciem? Kto ma wyprowadzić tą drużynę na prostą jak nie Zieliński, który już na pewno zebrał jakieś nowe doświadczenia w pracy z tymi ludźmi w Ruchu i już więcej tych błędów nie popełni. A przyszedłby nowy trener i co? Nie znałby w ogóle piłkarzy, musialby zaczynac eksperymentować od nowa...bez sensu. Dobry ruch Ruchu :D

 • klokanpolska

  Oceniono 8 razy 6

  Poczekajcie dziś do wieczoru. Waldek będzie już wolny !

 • kradziej134

  Oceniono 5 razy 1

  Zdecydowane TAK dla stabilności w polskich drużynach! Śląsk nie zmieniał szkoleniowca, Rumak w Poznaniu, Michniewiecz - po fenomenalnej rundzie - zostaje w Podbeskidziu. Urban w Legii. Kolejny sezon Ekstraklasy będzie bardzo ciekawy! Niewiadomymi pozostają: Zagłębie, Wisła i Lechia z Probierzem.

 • 11112-ma

  Oceniono 12 razy 0

  Ja jestem Chorzojaninem.Trenerym powinien SLAZAK.NIE GOROL.

 • tdftyguijkjkllklk

  Oceniono 6 razy 0

  do gienek_komentuje - jaki początek nieudany człowieku na sam koniec sezonu miał 15 miejsce , a ty to co syn trenera albo on sam to napisał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX