Piłkarzom Ruchu Chorzów kończą się kontrakty. Mają szansę na ich przedłużenie?

Ruch Chorzów musi w najbliższych dniach zdecydować o przyszłości na Cichej kilku graczy.
30 czerwca wygasają kontrakty Michalowi Peskoviciowi, Żeljko Djokiciowi, Marcinowi Baszczyńskiemu, Igorowi Lewczukowi, Marcinowi Malinowskiemu i wypożyczonemu z Jagiellonii Białystok Łukaszowi Tymińskiemu. Portal niebiescy.pl analizuje sytuację tej szóstki.

Z tej grupy pewny pozostania w drużynie może być tylko Malinowski, który w najbliższych dniach podpisze kontrakt na kolejny sezon.

Ruch nie zamierza przedłużyć umów z Peskoviciem i Djokiciem. Trudno się też spodziewać, by chciał zatrzymać 36-letniego Baszczyńskiego, którego czeka długie leczenie kontuzji i rehabilitacja. Niepewna jest przyszłość na Cichej Tymińskiego. Podobnie mało klarownie wygląda sytuacja Lewczuka.

- Poza luźną rozmową z prezesem nie było żadnych konkretów. Dobrze się czuję w Chorzowie i chciałbym tu zostać, ale co z tego, skoro nie ma kontaktu z drugiej strony... - mówi portalowi 28-letni obrońca, który otrzymał już zapytania z kilku innych klubów.

Były as niebieskich Mariusz Śrutwa zaproponował Lewczukowi spróbowanie swoich sił na lewej pomocy, ale piłkarz zdecydowanie odrzuca taką propozycję. Twierdzi, że jest prawym obrońcą i po tej stronie boiska czuje się zdecydowanie najlepiej. W rundzie wiosennej Lewczuk tylko z konieczności zagrał kilka razy na lewej obronie.

Która bramka zasługuje na tytuł "najpiękniejszego śląskiego gola w Ekstraklasie"?