Ruch Chorzów postawi graczy pod ścianą. Na reprezentanta Litwy czeka trzecia liga

Ruch Chorzów nie ma zamiaru patyczkować się z zawodnikami, którzy zawiedli w poprzednim sezonie.
Po walce o utrzymanie na Cichej planują gruntowne przebudowanie składu. To jednak nie jest takie proste, gdyż kilku ważnych piłkarzy wciąż ma ważne umowy z klubem.

Kikut się rozmyślił

Pożegnanie zawodnika z kontraktem tak naprawdę w dużej mierze zależy od jego dobrej woli.

Zimą Ruch zrezygnował na przykład z Marcina Kikuta. Ten kilka tygodni szukał klubu. Spekulowano, że będzie kontynuował karierę w 2. Bundeslidze. Rozpoczęły się jednak przygotowania do sezonu i Kikut pojawił się na Cichej. Teraz były reprezentant Polski znowu znalazł się na liście transferowej niebieskich, ale też wciąż ma ważną umowę. W podobnej sytuacji są również Pavel Sultes i Mindaugas Panka. Zawodnicy mają ważne kontrakty, ale prezes Dariusz Smagorowicz zaznacza, że jednocześnie mają zgodę na poszukiwania nowych klubów.

Pewniak tylko w reprezentacji

Ciekawa sytuacja jest z Panką. Za jego transferem optował były trener niebieskich Waldemar Fornalik. 29-letni pomocnik zapracował na miano solidnego ligowca w barwach Widzewa, który reprezentował przez pięć sezonów. Zanim związał się z Ruchem, był bliski podpisania kontraktu z klubem z Izraela. Gdy w końcu pojawił się w Chorzowie, na Cichej komentowano, że "wystraszył się wybuchu bomb w Izraelu".

Panka to pewniak w reprezentacji Litwy. Kilka dni temu zagrał 90 minut w eliminacyjnym meczu mistrzostw świata z Grecją. W Chorzowie jednak zawodzi. Jeżeli Panka nie znajdzie nowego klubu, to Ruch przesunie go do drużyny rezerwowej.

Nowy zespół, który zastąpi ekipę z Młodej Ekstraklasy, rozpocznie rywalizację od trzeciej ligi opolsko-śląskiej (czwarty poziom rywalizacji). To właśnie do drużyny trenera Karola Michalskiego mają trafiać "niechciani na Cichej".

Przypomnijmy, że zgodę na zmianę klubu dostał również Maciej Jankowski. 23-letni napastnik do "niechcianych" na pewno jednak nie należy. Ruch chce po prostu zarobić na jego transferze, gdyż za pół roku piłkarz będzie mógł podpisać kontrakt z innym zespołem, nie pytając przy tym o zgodę niebieskich.

Która bramka zasługuje na tytuł "najpiękniejszego śląskiego gola w Ekstraklasie"?