Sport.pl

Nie ma ofert dla najlepszego piłkarza Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów rozpoczyna w czwartek przygotowania do nowego sezonu. W jakim składzie zameldują się na Cichej niebiescy?
Treningów z drużyną na pewno nie wznowią Michal Pesković i Żeljko Djokić, z którymi klub nie przedłuży kontraktów. Na Cichej nie ma też już miejsca dla Marcina Kikuta, Mindaugasa Panki i Pavela Sultesa.

Pojawiły się informacje, że Panka porozumiał się już z klubem w sprawie rozwiązania umowy, ale Dariusz Smagorowicz jeszcze o tym nie przesądza.

- Menedżer piłkarza wyraził taką wolę, ale o konkretach będzie można mówić wtedy, gdy podpiszemy stosowne dokumenty - mówi prezes niebieskich.

Treningi z zespołem rozpocznie też Maciej Jankowski, który uchodzi dziś za najlepszego piłkarza Ruchu. Niebiescy chcą sprzedać swojego napastnika. Zawodnikiem miały się interesować kluby z Francji, a także Zagłębie Lubin i Wisła Kraków. "Fakt"  we wtorek dodał do tej listy klub z Belgii. - Żadne oferty na Cichą, jak dotąd nie wpłynęły - mówi Smagorowicz. Podobnie ma się sprawa z Sultesem, który chce wrócić do Czech.

Maleją szanse na to, że na Cichej zostaną Igor Lewczuk i Andrzej Niedzielan. Prezes Smagorowicz zapewniał co prawda, że Niedzielan wypełni kontrakt, ale jeżeli trener Jacek Zieliński nadal nie będzie widział "Wtorka" w składzie, to tak drogi rezerwowy jest Ruchowi niepotrzebny.

Kto z nowych? Najbliżej podpisania umowy jest pomocnik Artur Gieraga, który grał ostatnio w ŁKS-ie Łódź. Szanse na miejsce w pierwszej drużynie mają też Bartłomiej Babiarz, Hubert Kotus i Michał Kołodziejski, którzy byli ostatnio wypożyczeni do GKS-u Tychy i Warty Poznań.

W kadrze niebieskich ma się też pojawić kilku zawodników z Młodej Ekstraklasy. Na Cichej padają nazwiska Michała Helika (18-letni obrońca), Patryka Lipskiego (19-letni pomocnik), Macieja Urbańczyka (18-letni pomocnik) czy Adriana Ułasowicza (20-letni napastnik).

Ruch Chorzów zamierza w nowym sezonie grać bez obcokrajowców w składzie. To dobra decyzja?
Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]