Sport.pl

Mariusz Śrutwa we władzach UKS Ruch Chorzów!

Mariusz Śrutwa, jedna z ikon chorzowskiego klubu, został nowym członkiem zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego Ruch Chorzów.
Decyzja zapadła podczas czwartkowego walnego zgromadzenia członków klubu. Zmienił się też prezes UKS-u: Jana Karcza zastąpił Jacek Grycman. Śrutwa podkreśla, że na razie za wcześnie, by mówić o jego roli w strukturach klubu. - Na pewno zależy mi na budowie silnej marki. Mamy wiele pomysłów, którymi wkrótce się podzielimy - mówi.

Przypomnijmy, że Ruch i UKS żyją ostatnimi czasy jak pies z kotem. Pojawiały się nawet informacje o rozwiązaniu umowy o współpracy pomiędzy klubami.

Śrutwa podkreśla, że zależy mu na porozumieniu. Niewykluczone, że pomogą mu w tym kolejni byli piłkarze niebieskich: Wojciech Grzyb i Radosław Gilewicz. - Na razie jestem związany umową z Ruchem, więc koncentruję się na obowiązkach w spółce. Sam jednak uczyłem się grać w piłkę na Kresach, więc UKS jest mi szczególnie bliski - mówi Grzyb.

Gilewicz przyznaje, że jego praca w zarządzie UKS-u nie miałby sensu. - Mam na głowie za dużo obowiązków. Pomocy i współpracy jednak nie wykluczam - zaznacza.

Ruch Chorzów zamierza w nowym sezonie grać bez obcokrajowców w składzie. To dobra decyzja?
Więcej o: