Ruch Chorzów postawił na piłkarza, którego gol pozbawił niebieskich mistrzostwa Polski

PRZEGLĄD PRASY. Artur Gieraga, nowy obrońca Ruchu Chorzów, liczy, że niebiescy awansują w nadchodzącym sezonie do grupy mistrzowskiej - czytamy w ?Sporcie?.
Ostatnim klubem 25-letniego zawodnika był ŁKS Łódź, który z powodu problemów finansowych został w poprzednim sezonie wycofany z rozgrywek I ligi. - To niewiarygodne, że upadł klub z taką historią i takimi tradycjami. Strasznie żałuję, bo spędziłem w ŁKS-ie pięć lat - mówi "Sportowi" piłkarz.

Gieraga rozegrał dotąd w lidze raptem 12 meczów, w których strzelił dwa gole. Jeden z nich miał szczególne znacznie dla Ruchu. Na finiszu sezonu 2011/12 Gieraga trafił w meczu na Cichej (2:2 z ŁKS-em). Gdyby niebiescy zdobyli wtedy komplet punktów, to na koniec rozgrywek cieszyliby się z mistrzostwa Polski.

- Na Cichej chciałbym wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie. Najważniejsze będzie dla mnie regularne granie. Wiem, że nie będzie łatwo, ale będę walczył. Mam nadzieję, że po pierwszej fazie rozgrywek będziemy w grupie ośmiu najlepszych drużyn w kraju - mówi.