Ruch Chorzów ogłosił kadrę na obóz w Kamieniu. Pechowiec został w domu

Jacek Zieliński, trener Ruchu Chorzów, zabrał na jedyne tego lata zgrupowanie niebieskich aż 29 piłkarzy.
Zespół wyjechał do Kamienia w piątkowe południe. W dzielnicy Rybnika chorzowscy piłkarze będą pracować nad formą do 6 lipca. - To będzie bardzo intensywny czas. Reforma systemu rozgrywek sprawiła, że okres przygotowawczy jest krótszy, co wymusiło pewne zmiany. Zapewniam jednak, że zawodnikom sił nie powinno zabraknąć - mówi trener Jacek Zieliński.

Podczas obozu Ruch rozegra trzy sparingi: z Górnikiem Radlin (w sobotę), Polonią Bytom (wtorek) oraz Zagłębiem Sosnowiec (piątek). - Zamierzamy grać na dwa składy. W kadrze jest wiele nowych osób, więc musimy wkomponować młodych zawodników w drużynę - dodaje trener.

Nie dla wszystkich piłkarzy, którzy w ostatnich dniach trenowali z Ruchem, znalazło się miejsce w kadrze na obóz. W Chorzowie zostali Kamil Lech, Hubert Kotus, Arkadiusz Lewiński, Adrian Ułasowicz i przede wszystkim Maciej Sadlok.

Sadlok stracił całą rundę wiosenną minionego sezonu z powodu operacji usunięcia narośli ze stopy. Gdy wydawało się, że jest już po problemie, to okazało się, że rana nie chce się gonić. Problemem była złośliwa bakteria. Pechowy obrońca jest teraz w trakcie kuracji antybiotykowej, po której ma już wrócić do treningów z drużyną.

W Kamieniu Ruch zamieszkał w hotelu Olimpia. - Lubię ten ośrodek. Bywałem już w nim i zawsze byłem zadowolony z warunków do pracy - dodaje Zieliński.

Kamień służy sportowcom już od kilkudziesięciu lat. Sławę szczęśliwego miejsca zyskał za sprawą reprezentacji Polski w piłce nożnej w czasach, gdy prowadził ją Kazimierz Górski. "Trener tysiąclecia" zaszywał się tam razem z drużyną przed ważnymi spotkaniami na Stadionie Śląskim.

W 2007 roku tuż przed wejściem do hotelu Olimpia odsłonięto tablicę upamiętniającą tamte wydarzenia. Znajduje się na niej cytat z wypowiedzi zmarłego w 2006 roku trenera Górskiego. "Ja sobie kiedyś piłkarzy przygotowywałem, przez lata, na zimowych i letnich zgrupowaniach. I robiliśmy światowe wyniki szykując się w Kamieniu".

Kadra Ruchu Chorzów na zgrupowanie w Rybniku

Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Bartosz Soliński, Mateusz Abramowicz

Obrońcy: Robert Chwastek, Daniel Dziwniel, Michał Helik, Bartosz Brodziński, Artur Gieraga, Martin Konczkowski, Michał Kołodziejski, Aleksander Komor, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski

Pomocnicy: Bartłomiej Babiarz, Łukasz Janoszka, Łukasz Tymiński, Kamil Włodyka, Marek Zieńczuk, Konrad Korczyński, Patryk Lipski, Marcin Malinowski, Konrad Mularczyk, Jakub Smektała, Filip Starzyński, Maciej Urbańczyk,

Napastnicy: Maciej Jankowski, Grzegorz Kuświk, Mateusz Kwiatkowski, Pavel Sultes,