Ruch Chorzów bez litości dla jubilata z Radlina. Prezes Górnika pod wrażeniem frekwencji

Ruch Chorzów rozpoczął serię letnich sparingów od efektownego zwycięstwa z Górnikiem Radlin.
Mecz odbył się z okazji jubileuszu 90-lecia Górnika, który w latach 50. przez osiem sezonów grał w ekstraklasie (teraz występuje w klasie okręgowej, czyli na szóstym szczeblu rozgrywek). - Pomysł na zorganizowanie tego spotkania narodził się w ubiegłym roku. Postanowiliśmy zaprosić Ruch, bo bardzo wielu jego kibiców mieszka w Radlinie i okolicy. Jeżdżą nie tylko na stadion przy Cichej, ale również na mecze wyjazdowe niebieskich. Cieszy, że klub z Chorzowa zgodził się na przyjazd. Dzięki temu na naszym stadionie pojawiły się tłumy, jakich dawno tutaj nie widziano - mówił Robert Strójwąs, prezes Górnika.

W Radlinie bramki dla niebieskich zdobyli m.in. Daniel Dziwniel i Bartosz Brodziński, którzy w poniedziałek mają podpisać kontrakty z Ruchem. Portal niebiescy.pl poinformował, że ten pierwszy przed przerwą doznał kontuzji. Trener Jacek Zieliński ma nadzieję, że to nic poważnego.

Górnik Radlin - Ruch Chorzów 0:8 (0:3)

Bramki: 0:1 Dziwniel (11.), 0:2 Janoszka (29.), 0:3 Brodziński (32.), 0:4 Smektała (54.), 0:5 Włodyka (57.), 0:6 Starzyński (61.), 0:7 Kwiatkowski (73.), 0:8 Starzyński (79.)

Ruch: (I połowa) Abramowicz - Konczkowski, Brodziński, Stawarczyk, Dziwniel (Kołodziejski) - Zieńczuk, Malinowski, Tymiński, Janoszka - Kuświk, Sultes; (II połowa) Soliński - Chwastek, Komor, Helik, Kołodziejski - Smektała, Babiarz, Starzyński, Włodyka, Kwiatkowski - Jankowski (Korczyński). W kadrze byli także: Lipski, Urbańczyk i Mularczyk.