To będzie kluczowa zmiana w radzie nadzorczej Ruchu Chorzów?

Po dymisji Janusza Patermana rada nadzorcza Ruchu Chorzów ma wkrótce zyskać nowego członka.
Paterman, śląski biznesmen i restaurator, zrezygnował z miejsca w radzie nadzorczej niebieskiej spółki, gdyż nie zgadzał się m.in. z polityką personalną klubu. Paterman był zwolennikiem zmiany na trenerskiej ławce niebieskich. Uważał, że wymarzonym szkoleniowcem na trudne czasy będzie Krzysztof Warzycha, przed laty znakomity napastnik klubu z Cichej i Panathinaikosu Ateny. Paterman chciał też, by wpływ na politykę transferową Ruchu miał jego były trener i menedżer Edward Lorens.

Po rezygnacji Patermana w składzie rady pozostali: Aleksander Kurczyk - przewodniczący oraz Dariusz Gęsior, Mariusz Jabłoński, Artur Mrozik oraz Mariusz Jawoszek - członkowie rady.

Skład tego gremium wkrótce ma się zmienić. Trwają rozmowy, które mają wyłonić następcę Patermana. Ma nim być przedstawiciel miasta, które jest mniejszościowym akcjonariuszem niebieskiej spółki

Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich, podkreśla, że zależy ma na bliskiej współpracy z władzami Chorzowa. Wprowadzenie do rady nadzorczej przedstawiciela gminy ma dobrze rokować dla przyszłości klubu.