Sport.pl

Konkurs wyłoni projekt nowego stadionu Ruchu Chorzów. Prezydent mówi o ryzyku

Stowarzyszenie Architektów Polskich ma wkrótce ogłosić konkurs na opracowanie koncepcji areny, na której mieliby grać w przyszłości piłkarze Ruchu Chorzów.
Zwycięski projekt zostanie wyłoniony najprawdopodobniej pod koniec października. Na nowym obiekcie będzie mogło zasiąść 12 tysięcy fanów. Według wstępnych planów koszt wybudowania jednego miejsca wynosić będzie 8 tys. zł. Oznacza to, że cała inwestycja pochłonie minimum 96 mln zł.

Projekty, które napłyną na konkurs SARP-u, będą oceniane przez 6-osobową komisję, w której zasiądzie przedstawiciel Ruchu, dwóch reprezentantów Urzędu Miejskiego oraz trzech architektów ze stowarzyszenia. Pierwsza łopata ma zostać wbita w sierpniu przyszłego roku, a stadion będzie budowany etapami: w I i II etapie powstaną dwie trybuny po 4 000 miejsc każda, a w III i IV dwie trybuny po 2000 miejsc. Obiekt może być dodatkowo rozbudowany o dwie trybuny - łącznie o 4 000 miejsc.

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa podkreśla, że realizacja tak dużej inwestycji zawsze jest zagrożona i wiąże się z ryzykiem finansowym. Niewykluczone, że miasto będzie musiało wziąć kredyt lub poszukać inwestora, by nowy stadion w Ruchu w końcu powstał.

Więcej o:
Komentarze (1)
Konkurs wyłoni projekt nowego stadionu Ruchu Chorzów. Prezydent mówi o ryzyku
Zaloguj się
  • mira342

    Oceniono 20 razy 12

    Panie Prezydencie zapewniam Pana,że kibice nie tylko z Chorzowa ale wszyscy kibice Ruchu z całego Górnego Śląska nie wierzą w ani jedno Pana słowo. Wystawimy w wyborach samorządowych i prezydenckich własnych kandydatów i wysadzimy Pana ze stołka bo to dzięki nam Pan na nim zasiada. Mamy dosć kłamstwa ,obłudy i pychy Pana i Pana świty. Oszukuje Pan i lawiruje od samego początku. Jest Pan skończony jako kandydat ludzi ,którzy kibicują najbardziej zasłużonemu klubowi na Górnym Śląsku. Jest Pan dla nas ZEREM.Gdyby był inny prezydent(nawet Kopel) już dawno mielibyśmy stadion w budowie. Jedź Pan sobie na żagle a od Ruchu jak najdalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX