Sport.pl

Zaskakujący transfer Ruchu Chorzów. Piłkarz prosto z 1.FC Kaiserslautern!

Jakub Świerczok, napastnik niemieckiego 1.FC Kaiserslautern, ma jesienią strzelać gole dla Ruchu Chorzów. 
21-letni zawodnik był w ostatnim sezonie piłkarzem Piasta Gliwice, który wypożyczył go właśnie z 1.FC Kaiserslautern. W Gliwicach jednak Świerczok za wiele nie pograł. We wrześniu minionego roku, podczas meczu w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski, zawodnik z Tychów doznał poważnego urazu kolana. Piłkarz zerwał wiązadła krzyżowe  i na ligowe boiska już nie wrócił.

Po zakończeniu sezonu Świerczok obrał z powrotem kierunek na Niemcy.

- Pewności co do mojej przyszłości nie mam, ale przygotowania do nowego sezonu rozpocznę w Niemczech. Kaiserslautern przegrało niedawno baraże o Bundesligę, więc szansa na załapanie się do jego kadry jest większa. Ja sam wolę drugą ligę niemiecką od ekstraklasy, bo tam na mecz potrafi przyjść 50 tys. osób i stworzyć niesamowitą otoczkę - mówił piłkarz .

Okazuje się jednak, że ekstraklasa jest chyba Świerczokowi pisana. Zawodnik pomyślnie przeszedł testy medyczne zorganizowane przez klub z Cichej. Ruch chce wypożyczyć Świerczoka, ale z opcją pierwokupu.

Przypomnijmy, że tego lata Ruch już pozyskał jednego piłkarza , który grał dotąd w Niemczech.

Która z tych drużyn zajmie najwyższe miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2013/2014?
Więcej o:
Komentarze (4)
Zaskakujący transfer Ruchu Chorzów. Piłkarz prosto z 1.FC Kaiserslautern!
Zaloguj się
  • scorpio1956

    Oceniono 10 razy 10

    Uważajcie na tego zawodnika. Piasta "wydutkał". Miał na prawdę kontuzję, ale zimą mógł Piast go oddać do Niemiec. Świerczok wyprosił działaczy i został w Piaście. Pobierał może nie dużą , ale jednak pensje i zapewniał , że w nowym sezonie będzie gra w Piaścieł. W czerwcu poinformował, że musi wracać z wypożyczenia do Niemiec, zabrał zabawki i zniknął. Ostatnią pensję zdążył jednak pobrać i ...pojawił się w Ruchu. Lubię Ruch Chorzów i dlatego o tym pisze. Nawet jak dobrze u Was zagra, czego Wam życzę to zaraz coś sobie lepszego poszuka. On jest nielojalny. Ruch musi podpisać z nim kontrakt co najmniej na 3 lata, żeby Wam nie wyciął numeru. Pozdrowienia dla Ruch Chorzów z Gliwic.

  • rucki

    Oceniono 33 razy 7

    czyli woli się bronić przed spadkiem w Polsce niż walczyć o awans w Niemczech :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX