Ruch Chorzów wygrał sparing, a kibice wypatrywali Jakuba Świerczoka

Ruch Chorzów wygrał drugi letni sparing. Polonia Bytom trzymała się dzielnie aż do strzału Jakuba Smektały.
Ruch Chorzów, by zagrać z Polonią Bytom, musiał się pofatygować aż do Ptakowic. To wioska w gminie Zbrosławice, w której gra na co dzień w lidze okręgowej Drama. Miejscowi zapewniali, że na boisku w Ptakowicach trenowali wcześniej m.in. piłkarze Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa, którzy zatrzymywali się w pobliskich Tarnowskich Górach w drodze na ligowe mecze na Śląsk.

Murawa rzeczywiście była przyzwoita, chociaż trochę nierówna. Niebiescy podkreślali jednak, że i tak zdecydowanie lepsza niż w Kamieniu, gdzie po ostatnich opadach jest grząsko.

W podstawowym składzie Ruchu pojawiło się trzech nowych piłkarzy: Artur Gieraga, Bartosz Brodziński i Bartłomiej Babiarz. Zabrakło obrońcy Daniela Dziwniela, który w ostatnim meczu z Górnikiem Radlin doznał urazu mięśnia.

- To nic poważnego. Więcej strachu. Już trenowałem z drużyną - mówił piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski.

Kibice wypatrywali też w składzie Ruchu Jakuba Świerczoka. Napastnik 1.FC Kaiserslautern przebywa w Chorzowie na testach medycznych.

- Świerczok jest już po badaniach szybkości i wydolności. W środę czekają go kolejne testy. Piłkarz znalazł się na Cichej za sprawą Dariusza Fornalaka. Nasz drugi trener pozostaje w bardzo dobrych relacjach z tym piłkarzem - mówił Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

W podstawowym składzie niebieskich zagrali również Maciej Jankowski i Pavel Sultes, którzy znaleźli się na liście transferowej Ruchu. - Okno transferowe dopiero się otworzyło. W tej sprawie jeszcze wiele może się wydarzyć - zaznaczył Smagorowicz.

Duże zmiany także w składzie drugoligowej Polonii. Z boku boiska mecz oglądał Mateusz Mika. Najlepszy w minionym sezonie piłkarz bytomskiej drużyny wciąż nie podjął decyzji, gdzie będzie kontynuował karierę. Mika jest wolnym zawodnikiem, co teoretycznie powinno mu ułatwić znalezienie nowego pracodawcy. Bramkarzem interesowało się kilka pierwszoligowych klubów (także ze Śląska), ale wiążące decyzje nie zapadły. Zawodnik nie wyklucza, że będzie kontynuował karierę w niższej lidze niemieckiej.

Niebiescy wygrali drugi z letnich sparingów. Po zwycięstwie z Górnikiem Radlin uporali się też z Polonią. Chorzowianie mieli przewagę, ale grali bardzo nieskutecznie. Do siatki trafił tylko Jakub Smektała, który zdobył gola po uderzeniu sprzed pola karnego.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Smektała (78) 

Ruch: Kamiski - Gieraga, Szyndrowski, Brodziński, Chwastek - Zieńczuk, Malinowski, Babiarz, Janoszka - Jankowski, Sultes oraz Abramowicz, Komor, Helik, Konczkowski, Smektała, Starzyński, Włodyka, Stawarczyk, Tymiński, Kuświk, Urbańczyk

Polonia: Kuczera-Janik, Broniewicz, Laskowski, Śliwa - Cepek, Nowak, Michalik, Setlak, Szkatuła - Trznadel. Po przerwie grali: Sypniewski - Dzionsko, Odrzywolski, Banaś, Korzeniowski - Radek, D. Mróz, Krzemień, Grzesik - Sacha, Białkowski

Która z tych drużyn zajmie najwyższe miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2013/2014?