Sport.pl

Józef Wojciechowski chce puścić Ruch Chorzów z torbami

To była wielka ?przyjaźń?. Józef Wojciechowski brał z Ruchu Chorzów co lepszych piłkarzy i dawał przy tym dobrze zarobić. Teraz były właściciel Polonii Warszawa może pogrążyć niebieskich.
Tomasz Brzyski, Artur Sobiech, Maciej Sadlok - to piłkarze, którzy nie tak dawno zamieniali Cichą na Konwiktorską. Za gotówkowymi transferami stał Józef Wojciechowski, który nie szczędził grosza za graczy niebieskich. Najwięcej - około miliona euro - zapłacił za wychowanka Grunwaldu Ruda Śląska, czyli Sobiecha. Na Cichej żartowano wtedy, że Wojciechowski to kluczowy sponsor klubu.

Z czasem jednak biznesmenowi znudziła się piłka i to Ruch zaczął sięgać po piłkarzy Polonii. Latem minionego roku do Chorzowa wrócił Sadlok, a dodatkowo Ruch też wykupił Czecha Pavela Sultesa.

Wojciechowski ostatnio podliczył niebieskich na prawie 4 miliony złotych. Co ciekawe, ta kwota rośnie, bo jeszcze na początku roku mówiło się o trzech milionach. To jednak nie zmienia faktu, że dla klubu, który szacuje najbliższy budżet na poziomie 12 milionów, to potężne obciążenie finansowe.

Kwota za transfery była rozbita na dwie raty. Zdaniem Wojciechowskiego termin spłaty mijał w październiku (ubiegłego roku) i maju. Ruch powołuje się jednak na aneks do umowy, który przesuwa termin płatności na sierpień.

W odpowiedzi prawnicy Wojciechowskiego oskarżyli działaczy niebieskich o antydatowanie dokumentów. Planowano nawet badanie lotnych składników tuszu długopisu, które z czasem zanikają. Na tej podstawie można podjąć próbę ustalenia czasu zapisu. - To pomówienie i kalumnie - komentował prezes Smagorowicz, który dodaje, że do planowanego badania jednak nie doszło.

Sprawą zajmuje się Piłkarski Sąd Polubowny działający przy Polskim Związku Piłki Nożnej. Rozprawy jednak nie dochodzą do skutku, bo brakuje na nich wymaganych stron. Prezes Ruchu jest obecnie na urlopie. - Nie jest tak, że uchylamy się od zapłaty, ale roszczenia pana Wojciechowskiego na pewno przewyższają zapisy w dokumentach - mówi Smagorowicz.

Ruch liczy, że ureguluje dług dzięki sprzedaży Macieja Jankowskiego i Sultesa. - Okno transferowe dopiero się otworzyło, więc w tej sprawie może się jeszcze wiele wydarzyć. Nie jest jednak tak, że jeżeli nie sprzedamy tych piłkarzy, to Ruch nie spłaci długu. Mam też plan B. Przypomnę, że wiosną, gdy walczyliśmy o licencję, też zainwestowaliśmy w spółkę kilka milionów złotych - mówi prezes niebieskich.

Która z tych drużyn zajmie najwyższe miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2013/2014?
Więcej o:
Komentarze (21)
Józef Wojciechowski chce puścić Ruch Chorzów z torbami
Zaloguj się
 • kaminski40

  Oceniono 90 razy 54

  jeden drugiego wart. Wojciechowski i Smagorowicz to ta sama zaraza. Won z piłki cfaniaczki!

 • eend

  Oceniono 41 razy 29

  Po co zezwoliliście na to, żeby hochsztapler z chachmętem zabrali się za klub. Mało było likwidacji Amiki Wronki ? a utopienie Polonii Warszawa ? przecież to wszystko ten sam duet, no jeszcze niejaki Król trzeci do lewego brydża. Paru jeszcze znalazłoby się. Tylko co robi prokuratura ? dlaczego tacy malwersanci funkcjonują w polskiej piłce kopanej ? co na to PZPN ? przecież to ta firma wydaje licencje ? PRZECIEŻ DZIAŁALNOŚĆ TYCH LUDZI TRWA OD LAT GRZEBIĄ KOLEJNE PRZEJMOWANE KLUBY !! JAK DŁUGO JESZCZE !?

 • vidi12

  Oceniono 26 razy 24

  Gdzieś tam w świecie piłka nożna to Messi, Ronaldo... nawet Lewandowski... W Polsce piłka nożna to : Wojciechowski i Smagorowicz .... i stąd te "sukcesy".

 • bluboys70

  Oceniono 24 razy 16

  Ja rozumiem ze wojciechowskiemu nie schodzą te jego wybudowane buble po milion złotych za co bym kupił dwa domy z ogrodem ale po co się brał za futtbol gdzie go wszyscy kręcili?

 • mateo292

  Oceniono 22 razy 12

  "Mamy plan B"- znowu wyciagna łapska po kase do miasta.
  Biedaki, a tak sie jeszcze niedawno spinali hahahhahahaha !!

 • tornson

  Oceniono 39 razy 11

  Że tego gnoja jeszcze nikt z futbolu nie wykopał po tym co zrobił z Polonią! Dlatego właśnie w Polsce potrzebujemy państwowego przemysłu i on może potem służyć jako sponsor dla klubów, bo niestety polski prywatny biznes to takie lumper-łajzy jak Wojciechowski, którzy mało że nie wspierają, to jeszcze osłabiają nasze kluby! Już oligarchowie ze wschodu są lepsi niż taka jedna czy druga lumper-szmata biznesowa z Polski!

 • 4krzych1

  Oceniono 12 razy 10

  ciekaw jestem kiedy ktoś wreszcie "podliczy" tego bezczelnego, bezwstydnego i bezkarnego nygusa

 • kibbic

  Oceniono 20 razy 8

  Proponuję nie odpuszczać długu w imię przyjaźni dwóch super prezesów Smagrowicza i Króla. Ruch został w ekstraklasie tylko dzięki degradacji Polonii. Teraz czas spuścić Ruch. Długi trzeba spłacać, a nie ciągle kombinować, że jakoś to będzie!!!

 • alebyk

  Oceniono 2 razy 2

  "badanie lotnych skłądników tuszu" sugeruje że przynajmniej jedna strona to kryminalista i kawał bezczelnego skorwysyna. Mimo całkowitego braku szacunku dla Wojciechowskiego nie przypuszczam żeby dla tak śmiesznej dla niego kwoty narażał się na pierdl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX