Sport.pl

Czech położy ambitny plan Ruchu Chorzów. Co za propozycja!

Ruch Chorzów to miał być w nadchodzącym sezonie ?polski klub?. Wygląda jednak na to, że tego planu nie uda się zrealizować.
Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich, liczył, że w zespole z Cichej będą grać tylko zawodnicy z Polski. Klub nie przedłużył kontraktów z Żeljko Djokiciem, Gaborem Straką i Michalem Peskoviciem, a potem rozwiązał umowę z Mindaugasem Panką.

- Oczywiście nie można postawić tezy, że obcokrajowcy byli problemem Ruchu. Z perspektywy ostatniego sezonu można jednak zaryzykować stwierdzenie, że nam nie pomogli. Stawiamy na wyłącznie polski skład, bo chcemy się wyróżnić. To taka nasza chorzowska innowacja. Nasz zespół czekają poważne zmiany. Drużyna zostanie odmłodzona i przebudowana. Przed nami na pewno trudny sezon. To będzie wojna, a wojny mają to do siebie, że armie zaciężne sprawdzają się najlepiej, gdy są sowicie opłacane. Gdy jest z tym problem, to jednak pierwsze rzucają oręż. W Ruchu musimy złapać za broń i trzymać ją mocno niezależnie od tego, co będzie się działo - mówił Smagorowicz.

Plan prezesa może jednak zostać niezrealizowany. W kadrze klubu wciąż jest Czech Pavel Sultes i co więcej, nie wygląda na to, żeby miał z Ruchu odejść.

- Z Pavelem Sultesem sprawa jest raczej jasna. Zadeklarował chęć gry w Ruchu i zostaje - przesądza trener Jacek Zieliński.

Co na to Smagorowicz? - Pavel Sultes wciąż ma zgodę na zmianę klubu. A czy odejdzie? Okno transferowe dopiero co zostało otwarte. Podtrzymuję zdanie, że tego lata kolejnych obcokrajowców nie pozyskamy.

A jeżeli Pavel nie odejdzie, to najwyżej poprosimy go o zmianę obywatelstwa - żartuje prezes.

Która z tych drużyn zajmie najwyższe miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2013/2014?
Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
Komentarze (1)
Czech położy ambitny plan Ruchu Chorzów. Co za propozycja!
Zaloguj się
 • palikottodno

  Oceniono 1 raz 1

  Smagorowicz powiedział:
  "Nasz zespół czekają poważne zmiany. Drużyna zostanie odmłodzona i przebudowana".
  Na dowód treningi w Ruch rozpoczął bardzo młody zawodnik - Łukasz Surma.
  Panie prezesie - kończ Waść, wstydu oszczędź!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX