Ruch Chorzów poczekał na Czechów, którzy utknęli w korkach

Do ligi pozostało dziesięć dni, a Ruch Chorzów formą nie zachwyca. Niebiescy nie znaleźli sposobu na MFK Karvina.
Spotkanie z czeskim drugoligowcem (9. drużyna minionego sezonu) rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem. Goście przepraszali za spóźnienie i tłumaczyli się korkami na drogach.

W drużynie Ruchu zabrakło trzech ważnych piłkarzy. Kontuzje uniemożliwiły grę Łukaszowi Janoszce (kolano), Marcinowi Malinowskiemu (mięsień) i Maciejowi Jankowskiemu (staw skokowy).

Donata Chruściel, rzecznik prasowy klubu z Cichej, przekazała jednak, że nie są to poważne urazy.

Sparing toczył się przy lekkiej przewadze Ruchu, ale to jednak goście mieli lepsze okazje do strzelenia bramek. Krzysztof Kamiński, bramkarz Ruchu, po przerwie kilka razy ratował swój zespół z opresji. 

- Za nami kolejny mecz, w którym nie tracimy bramki. To na pewno pomaga zresetować głowy zawodników, którzy w poprzednim sezonie tracili tych goli zbyt dużo. Karvina prezentowała najwyższy poziom z naszych dotychczasowych, letnich rywali. A czy mnie ten poziom zadowala? Liverpool ani Roma grać z nami nie chcieli - mówił Jacek Zieliński.

Trener Ruchu po raz kolejny ubolewał nad tym, że jego zespół ma problemy z konstruowaniem akcji. - Brakuje jakości w przodzie - zaznaczył.

Zdaniem Zielińskiego urazy Malinowskiego, Janoszki i Jankowskiego nie są poważne i wynikają z przeciążeń.

Nie ma już tematu transferu Jakuba Świerczoka. - Nie mogło być, gdyż zawodnik [napastnik wraca do gry po urazie kolana - przyp.red.] nie jest jeszcze zdrowy - mówił trener, który dodał, że nowych klubów mogą też sobie szukać Robert Chwastek i Michał Kołodziejski. - Trenują z nami, ale mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy - wyjaśnił.

Ruch Chorzów - MFK Karvina 0:0

Ruch: Kamiński - Gieraga, Szyndrowski, Brodziński, Dziwniel - Zieńczuk, Tymiński, Babiarz, Włodyka, Starzyński - Sultes. Ponadto grali: Helik, Stawarczyk, Smektała, Kuświk, Urbańczyk, Lipski, Konczkowski, Mularczyk

MFK: Palecek - Knotig, Ciku, Vanek, Prokes - Hottek, Eismann, Misinsky, Jovanovic, Mikula, Hoffman. Ponadto grali: Cverna, Uvira, Svatonsky, Legierski, Ondrej Cverna, Fiala, Gonda, Fischer, Pindroch

Która z tych drużyn zajmie najwyższe miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2013/2014?