Ruch Chorzów podjął decyzję. Jest nowy stoper!

Adrian Mrowiec, 30-letni obrońca z Wałbrzycha, ma we wtorek podpisać kontrakt z Ruchem Chorzów
Mrowiec jest wychowankiem Górnika Wałbrzych. Potem kontynuował karierę m.in. w Wiśle Kraków, Szczakowiance Jaworzno i Arce Gdynia (25 meczów w ekstraklasie). Próbował też swoich sił za granicą.

Zdobył mistrzostwo i Puchar Litwy razem z zespołem FBK Kowno. Dobre recenzje zbierał też w Szkocji, gdzie reprezentował Heart of Midlothian FC.

- W Szkocji najczęściej grał na pozycji defensywnego pomocnika, ale w Chorzowie widzimy go na stoperze - zaznacza Mirosław Mosór, dyrektor sportowy klubu. Szanse na podpisanie umowy ma też wciąż Jakub Kowalski, 25-letni pomocnik z Widzewa. - Prawdopodobnie zostanie z nami do piątku i wtedy zapadnie decyzja - mówi Mosór.

Wcześniej Ruch rozegra jeszcze jeden sparing. Prawdopodobnie w czwartek rywalem drugiej drużyny niebieskich będzie Odra Wodzisław. Na razie cicho o testach kolejnych bramkarzy oraz napastników.

Jeżeli z Ruchu odjedzie Maciej Jankowski, to pozyskanie zawodnika do linii ataku będzie koniecznością. Przypomnijmy, że Jankowski jest przymierzany do gry w Zagłębiu Lubin. - Rzeczywiście jest coś na rzeczy, ale żadne konkretne decyzje jednak nie zapadły. Z doświadczenia wiem, że w przypadku transferów czasami nawet jedno popołudnie może przesądzić o przyszłości zawodnika - zaznacza Mosór.

Więcej o: