Adrian Mrowiec nowym piłkarzem Ruchu Chorzów. Ważna rozmowa z Niedzielanem

Adrian Mrowiec, obrońca z Wałbrzycha, związał się z Ruchem Chorzów dwuletnim kontraktem.
30-letni Mrowiec jest wychowankiem Górnika Wałbrzych. Potem kontynuował karierę m.in. w Wiśle Kraków, Szczakowiance Jaworzno i Arce Gdynia (25 meczów w ekstraklasie). Próbował też swoich sił za granicą. Zdobył mistrzostwo i Puchar Litwy razem z zespołem FBK Kowno. Dobre recenzje zbierał też w Szkocji, gdzie reprezentował Heart of Midlothian FC.

- Dla mnie to niepowtarzalna szansa na powrót do Ekstraklasy i pokazanie się z jak najlepszej strony. Wierzę, że niebiescy to zgrana, ambitna drużyna, która w zbliżających się rozgrywkach ligowych jest w stanie pokazać, na co ją stać i powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. Mam też świadomość, że Ruch to wielka firma, ze wspaniałą historią. To dla mnie z pewnością wyróżnienie, że mogłem związać swoje sportowe losy z chorzowskim zespołem - mówi nowy obrońca Ruchu.

- Adrian to doświadczony stoper, który może być solidnym wzmocnieniem naszej formacji defensywnej. Mam nadzieję, że z łatwością zaaklimatyzuje się w Chorzowie, szybko nadrobi zaległości treningowe i już wkrótce powalczy o miejsce w podstawowej jedenastce - dodaje Mirosław Mosór, dyrektor sportowy Ruchu.

We wtorek Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich, rozmawiał też z Andrzejem Niedzielanem o przedterminowym rozwiązaniu kontraktu. - Myślę, że jesteśmy blisko porozumienia. Andrzej w środę ma dać odpowiedź, czy przystał na nasze warunki - mówi prezes.