Sport.pl

Znamy ludzi, którzy mają najwięcej do powiedzenia w szatni Ruchu Chorzów

W nowym sezonie kapitanem Ruchu Chorzów pozostanie Marcin Malinowski. A kto wszedł w skład rady drużyny?
38-letni Malinowski to najbardziej doświadczony piłkarz drużyny z Cichej. Pisaliśmy kilka razy, że Malinowski to nie jest typ piłkarza, który specjalnie zabiega o kapitańską opaskę. Nie da się jednak ukryć, że spośród obecnych graczy Ruchu to właśnie on zasługują na to wyróżnienie najbardziej.

- Zawsze uważałem, że lepiej przemawiać na boisku niż tylko świecić opaską kapitańską i być cieniem samego siebie. Mam nadzieję, że dobrze będę reprezentował interesy drużyny "u góry", a na boisku młodzi zawodnicy będą mieli wzór do naśladowania - podkreśla pomocnik.

Do rady drużyny dołączył również Łukasz Surma - doświadczony ligowiec, który grał ostatnio w Lechii Gdańsk. W jej skład wchodzą także Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk i Łukasz Janoszka.

Czy ta ekipa poprowadzi niebieskich do wygranej z Lechem Poznań na inaugurację rozgrywek Ekstraklasy? - To tylko mecz. Piłkarze Lecha są tacy sami jak my. Różnicy między nami przed pierwszym meczem nie widzę. Naturalnie coś więcej będziemy mogli powiedzieć o ewentualnej różnicy w umiejętnościach po zakończeniu niedzielnego spotkania. Musimy zdobyć w tym sezonie jak najwięcej punktów. Dokładnie tyle, żeby dostać się do czołowej ósemki ligi po fazie zasadniczej. Dlatego ewentualne zwycięstwo nad Lechem zrobiłoby dla nas różnicę na przyszłość. Taki sukces to byłaby pyszna sprawa - podkreśla Malinowski.

Więcej o: