Pasjonat Dankowice zawstydził Ruch Chorzów

PRZEGLĄD PRASY. Nie na Cichej, a w Dankowicach odbył się pierwszy memoriał Jerzego Wyrobka i Henryka Duszy - zmarłych w ostatnich miesiącach piłkarzy Ruchu Chorzów - czytamy w ?Sporcie?.
Jerzy Wyrobek odszedł w marcu, a Henryk Dusza w czerwcu - obaj zdobyli w niebieskich barwach tytuły mistrzów Polski. W Dankowicach zorganizowano mecz poświęcony pamięci znakomitych piłkarzy.

Imprezę zorganizował Andrzej Sadlok, prezes Pasjonata. - 28 lipca 1991 roku gościliśmy na naszym stadionie oldbojów Ruchu Chorzów, których prowadził Gerard Cieślik. Świętej pamięci Jurek Wyrobek i Heniu Dusza grali wtedy przeciwko nam i choć przegraliśmy 2:10, a nasza tablica wyników przygotowana na jednocyfrowy wynik nie pomieściła tego rezultatu, byliśmy szczęśliwi, bo zaczęła się współpraca między naszymi klubami. Jurek Wyrobek był jej orędownikiem - powiedział "Sportowi" Sadlok.

W meczu Oldbojów Pasjonata z Przyjaciółmi Wyrobka i Duszy padł wynik 6:11. Sześć bramek dla "przyjaciół" zdobył Radosław Gilewicz, były gracz Ruchu i reprezentacji Polski. Sadlok podkreślał, że marzy o tym, by drugi memoriał Jerzego Wyrobka i Henryka Duszy odbył się już w Chorzowie.