Sport.pl

Ile klub z Belgii chce zapłacić za transfer Macieja Jankowskiego z Ruchu Chorzów?

Maciej Jankowski jest bliski przeprowadzki do belgijskiego RAEC Mons. Ile chorzowski klub może dostać za swojego najlepszego napastnika?
Belgowie przetestują Jankowskiego w sobotę. Na Cichej usłyszeliśmy, że jeżeli piłkarz pozytywnie przejdzie testy medyczne, a następnie uzgodni warunki indywidualnej umowy, to już w przyszłym tygodniu ma zostać zawodnikiem klubu z Jupiter League.

Ile Ruch może zarobić na tym transferze? Zawodnik na pewno jest wart mniej niż ponad rok temu, gdy wywalczył w niebieskich barwach wicemistrzostwo Polski. To właśnie wtedy był wymarzony moment na sprzedaż duetu Jankowski - Arkadiusz Piech. Na Cichej zapadła jednak wtedy decyzja, że klub nie będzie się osłabiał. Utrzymano skład i snuto plany walki nawet o mistrzostwo kraju. Jeszcze przed sezonem z drużyną pożegnał się jednak trener Waldemar Fornalik, a Ruch zaczął zjazd w dół ligowej tabeli.

Zimą w końcu sprzedano Piecha do tureckiego Sivassporu. Oficjalnie nie informowano o wysokości transferu, ale w mediach pojawiały się informacje, że niebiescy zarobili ok. 200 tysięcy euro. Mało, jak na piłkarza, który kilka miesięcy wcześniej był wyceniany na ponad milion euro.

Ruch nie zarobi też kokosów na Jankowskim. Gdy ofertę wykupu tego piłkarza złożyło Zagłębie Lubin, to "Przegląd Sportowy" poinformował, że Ruch chce za swojego napastnika 400 tysięcy euro. Zagłębie miało dawać 250 tysięcy. Ta kwota - przy założeniu, że lubinianie przegrali rywalizację o napastnika - wygląda dziwnie w zestawieniu z informacjami belgijskich mediów, które szacują, że RAEC zapłaci za Jankowskiego około 120 tysięcy euro.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu, powiedział nam, że szacowana przez Belgów kwota transferu jest zaniżona.

Chce go sam Enzo Scifo

23-letni Jankowski znalazł się tego lata na liście transferowej niebieskich. Ruch liczy na sprzedaż piłkarza, któremu już za rok kończy się umowa z klubem z Cichej. Początkowo wydawało się, że bliższe pozyskania Jankowskiego jest Zagłębie Lubin, które pierwsze złożyło ofertę kupna napastnika.

Potem jednak do gry wkroczyli Belgowie z RAEC Mons. Działacze klubu z Jupiler League są dużo bardziej konkretni. REAC zaprosiło Jankowskiego na sobotę do Belgii. Piłkarz ma wtedy rozmawiać o warunkach indywidualnej umowy. Zostanie też wnikliwie przebadany.

Na transfer Jankowskiego liczy słynny Enzo Scifo, trener RAEC .

Więcej o:
Komentarze (3)
Ile klub z Belgii chce zapłacić za transfer Macieja Jankowskiego z Ruchu Chorzów?
Zaloguj się
 • thedymero

  Oceniono 6 razy 6

  Ale żenada. Robaka chcieli Turcy tez za jakieś 200 koła euro, Jankowski podobnie. To świadczy o bagnie jakim jest polska liga. Zrównuje nas to z jakąś finśką czy albańską.

 • datekada2

  Oceniono 5 razy 5

  Każde ewentualnie wydane euro na takiego kopacza jak Jankowski, to euro wyrzucone w błoto. Takich "grajków" są tabuny.

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 8 razy 2

  Mało !!!

  Transfer się skończył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX