Rzecznik Ruchu Chorzów odpowiada graczowi Legii: "Nasi kibice to nie rasiści"

Donata Chruściel, rzeczniczka prasowa Ruchu Chorzów, odpowiada Jakubowi Rzeźniczakowi z Legii Warszawa, który zarzucił chorzowskim fanom rasizm.
Rzeźniczak po meczu na Cichej napisał na Twitterze. "Mega słabe było też to, że z trybun było słychać okrzyki udających małpy kibiców ruchu, gdy przy piłce był Dossa [czarnoskóry obrońca Legii - przyp. red.]. Wiocha na całego" - skomentował zawodnik

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Donatę Chruściel, rzeczniczkę prasową Ruchu.

- W czasie meczu byłam w różnych miejscach stadionu, ale zachowania ani okrzyków, o których mówi piłkarz Legii, nie zauważyłam. W przeszłości zdarzało się już, że naszym kibicom przypisywano podobne zachowanie, a potem okazało się, że jedna z przyśpiewek naszych fanów zawiera to wytykane im "pohukiwanie". Wydaje mi się, że chodzi o jedną z przyśpiewek na melodię hitu Ricky'ego Martina. Przypadek mógł sprawić, że nasi kibice śpiewali ją również w chwili, gdy przy piłce był czarnoskóry zawodnik Legii. Nasi kibice na pewno nie są rasistami. To daleko posunięta nadinterpretacja błahego faktu i zachowania - mówi Chruściel.