Sport.pl

W belgijskiej Jupiler League płacą mniej niż w Ruchu Chorzów

PRZEGLĄD PRASY. Maciej Jankowski, napastnik Ruchu Chorzów, odrzucił ofertę RAEC Mons. Belgowie nie byli wstanie zapłacić zawodnikowi tyle, ile oczekiwał - czytamy w ?Sporcie?.
23-letni napastnik znalazł się latem na liście transferowej niebieskich. Najpierw był bliski przeprowadzki do Zagłębia Lubin, a potem pojawił się pomysł transferu do belgijskiej Jupiler League. Działacze RAEC przystali na warunki Ruchu, więc do Belgii wyjechał sam piłkarz.

Negocjacje w sprawie indywidualnego kontraktu trwały podczas ostatniego weekendu. Jankowski nie osiągnął porozumienia i wrócił do Polski. W jego imieniu z Belgami wciąż jednak rozmawiała menedżer. Warunków umowy jednak nie uzgodnił.

"Sport" informuje , że Belgowie nie chcieli zapłacić Jankowskiemu więcej, niż ten zarabia w Chorzowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że napastnik może liczyć na Cichej na ponad 40 tysięcy złotych miesięcznie. Ruch znalazł się w trudniej sytuacji, gdyż pieniądze ze sprzedaży Jankowskiego miały pozwolić niebieskim spłacić część starych długów. Dzięki nim Ruch miał też rozwiązać przedterminowo umowy z Andrzejem Niedzielanem i Marcinem Kikutem, którzy wciąż figurują na liście płac klubu z Cichej.

Kto wygra najbliższe Wielkie Derby Śląska?
Więcej o:
Komentarze (10)
W belgijskiej Jupiler League płacą mniej niż w Ruchu Chorzów
Zaloguj się
 • bruthal

  Oceniono 80 razy 72

  I dlatego Belgia jest sklasyfikowana na 10 miejscu a Polska na 72 według FIFA.
  Tam aby dobrze zarabiać trzeba się starać i wyróżniać u nas wystarczy od czasu do czasu prosto kopnąć piłkę.

 • fiut-filut

  Oceniono 14 razy 14

  Absolutny skandal, żeby tak bogaty klub tak mało płacił facetowi, który życie, edukację szkolną i karierę zawodowa poświecił najwyższej wartości cywilizowanego świata jaką jest piłka nożna, nie dziwota, ze polskie "orły" olewają zagranicę i zagraniczne kluby.
  Toż nie może tak być aby hydraulik w Paryżu więcej zarobił niż artysta fachu piłkarskiego !

 • mjetker

  Oceniono 11 razy 9

  widac ze w belgii pracodawca odpowiednio wycenia kwalifikacje (potencjalnych) pracownikow, co w polsce wiekszosci sie nie udaje (nie tylko w branzy futbolowej)

 • odier

  Oceniono 9 razy 3

  Hahaha...woli 40 tysi na papierze i zaległości kilkumiesięczne niż grę w normalnym klubie gdzie można sięwypromować w Europie? Chyba ma awersję do nauki języka. Niech siedzi w Ruchu później jakiś menago wywiezie go do Azerbejdżanu tam dadzą większą kasę:)

 • krzysiek2608

  Oceniono 1 raz -1

  Jak są tak głupi to niech becelują barany mam nadzieję że spadną z ligi razem z tymi zasrańcami ze Szczecina

 • ruszglowa10

  Oceniono 6 razy -2

  niech idzie do swojej 7egjuni

 • mariusz5891

  Oceniono 30 razy -2

  No i już wiem dlaczego Śląsk wyeliminował Brugge. Po prostu ma lepiej opłacanych grajków :]

 • xawerysw

  Oceniono 8 razy -4

  Po prostu jest za słaby żeby chcieli dać mu więcej, a inni w ogóle go nie chcą i tyle w temacie... Świeża porcja transferowych ploteczek z kraju i ze świata krotkapilka.pl/artykul,plotki_transferowe_60,1072

 • maczo1948

  Oceniono 17 razy -9

  A w chorzowie w ogóle płacą :) myślałem że grają za darmo dlatego takie wyniki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX