Sport.pl

"Piraci z Karaibów" przegrali na Cichej ze śląskim szlagierem. Źle się kojarzyli?

Zawodnicy Ruchu Chorzów nie wychodzą już przed meczem na boisko przy dźwiękach muzyki z filmu "Piraci z Karaibów". Wrócił śląski szlagier "Ruchu nasz kochany".


Rok temu Ruch zapytał kibiców, czy chcą zmiany klubowego hymnu. Za taką pieśń uchodził utwór "Ruchu nasz kochany, ligowa drużyno, wszyscy Cię kochamy, chłopak wraz z dziewczyną. Graj nam dobrze, graj, jak za dawnych czasów, kiedy wszyscy na boisku, wtórowali heja, heja, hej!".Piosenka pochodzi z okolicznościowej kasety, która została wydana w 1995 roku na 75-lecie chorzowskiego klubu. Znalazły się na niej również takie "hity", jak "Piłka nożna", "Ole! Ole!" czy "Chorzowski Fudbol" [pisownia oryginalna - przyp. red.]. Pisaliśmy wtedy, że ta mieszanina śląskiego szlagieru z discopolowym hitem jest przaśna i naraża klub na śmieszność.

Nad nową wersją hymnu pracował muzyk Jakub Kurzela, który jest również spikerem podczas meczów na Cichej. Utwór jednak nie przypadł jednak do gustu większości fanów.

Mimo to wiosną utworu "Ruchu nasz kochany" nie można już było usłyszeć na Cichej. Nowy hymn, co prawda, nie powstał, ale piłkarze zaczęli wychodzić na boisko przy dźwiękach muzyki z filmu "Piraci z Karaibów".- Wszyscy wiemy, jak Ruch grał wiosną. Część kibiców jest przesądna i zaczęła to kojarzyć właśnie ze wspomnianym tematem muzycznym. Inni po prostu lubią piosenkę, która towarzyszyła niebieskim przez wiele lat. Nie jestem głuchy na prośby i sugestie fanów stąd też pomysł, żeby "Ruchu nasz kochany" wrócił na Cichą - wyjaśnia Kurzela, który jednak nie traci nadziei, że klub zyska nowy hymn.

- To może być nowa wersja właśnie tej piosenki. Inny aranż, inne wykonanie i to może być właśnie to. Tym razem na pewno nie zrobię nic bez konsultacji z kibicami. To ma być ich pieśń. Chorzowskie Centrum Kultury daje możliwość, by hymn zaśpiewali sami kibice. Gdy do studia wejdzie i ryknie do mikrofonu pięćdziesiąt osób, to potem efekt słyszany w stadionowych głośnikach będzie zdecydowanie lepszy - zapewnia Kurzela.

Więcej o:
Komentarze (2)
"Piraci z Karaibów" przegrali na Cichej ze śląskim szlagierem. Źle się kojarzyli?
Zaloguj się
 • szombry30

  Oceniono 14 razy 2

  ja53
  nie,;lepsze będzie "my hejterzy z Zabrza' sovieckie syny"

 • js53

  Oceniono 27 razy -7

  Zamiast **piratów z karaibów** są * bandyci z Gdyńskiej plaży !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX