Sport.pl

Mariusz Śrutwa o Ruchu Chorzów: Bierność omal nie doprowadziła do tragedii

Były napastnik Ruchu Chorzów Mariusz Śrutwa, uważa, że zmiany w zarządzie klubu i powrót na Cichą Mariusza Klimka to początek oczekiwanych zmian na lepsze.
Rada nadzorcza niebieskiej spółki podjęła decyzję, że zarząd powiększy się o Marka Glogazę i Mirosława Mosóra. Glogaza - były prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała - ma odpowiadać za organizację i finanse klubu, a Mosór za pion sportowy. Obaj zostali wiceprezesami. Na Cichą wrócił również Klimek, czyli były właściciel Ruchu. Ten z kolei będzie doradcą zarządu ds. sportowych. 

Wojciech Todur: Jak pan skomentuje zmiany w strukturach klubu?

Mariusz Śrutwa: Ruch w dobrą stronę. Oczekiwałem tego. Po pozytywnych zmianach w drużynie i sztabie trenerskim - a za takie uważam zakontraktowania Darka Fornalaka - przyszedł czas na "górę".

Mam nadzieję, że to dopiero początek wielkich zmian na lepsze. Wszyscy wiemy, jaki jest stan finansów Ruchu. Na Cichej potrzeba ludzi z wyobraźnią, z możliwościami, którzy pomogą temu klubowi grać na miarę ambicji i oczekiwań kibiców.

Zaskakuje pana powrót Mariusza Klimka?

- Gdy ponad dwa lata temu żegnał się z Ruchem, wydawało się, że różnice między nim a Dariuszem Smagorowiczem są zbyt duże, żeby w przyszłości znowu mogli pracować razem na Cichej.

Widać prezes Smagorowicz z czasem zmienił zdanie. Nie dziwię mu się. Władował w Ruch zbyt dużo pieniędzy, żeby teraz ze spokojem obserwować, jak ten klub chyli się ku upadkowi.

Klimek to człowiek z otwartą głową, który tylko może pomóc Ruchowi. Smagorowicz musi się otaczać ludźmi, którzy są mu bliscy lub pomocni. Mam wrażenie, że w osobie Klimka spotykają się obie te cechy.

Klimek został doradcą zarządu ds. sportowych. Ta działka należy przede wszystkim do Mirosława Mosóra. Jak skomentować ten fakt?

- Myślę, że nie kryje się za tym nic szczególnego. Pozycja Mosóra jest mocna. Został przecież nowym członkiem zarządu i wiceprezesem klubu. Po ostatnim fatalnym sezonie długo rozmawiałem z prezesem Smagorowiczem i myślę, że otworzyłem mu oczy na wiele rzeczy. Nie może być tak, że prezes nic nie wie o problemach, z którymi zmaga się szatnia i zespół. A tak właśnie było na Cichej. Oczywiście nie wymagam od prezesa, żeby sam przykładał ucho do drzwi szatni. Od tego ma jednak sowicie opłacanych ludzi, którzy powinni mu przekazać, że w drużynie dzieje się źle. Ta bierność omal nie doprowadziła do spadku klubu. Prezes Smagorowicz wyciąga słuszne wnioski i stąd, moim zdaniem, powrót Klimka. On nigdy nie obawiał się wejść do szatni i dobrze czuł zespół.

Czego oczekuje pan teraz od prezesa Smagorowicza?

- Żeby szybciej wyciągał wnioski i nie uczył się dwa razy na tych samych błędach. Decyzje personalne dotyczące struktur klubu powinny zostać podjęte zdecydowanie wcześniej. To, co się wydarzało, traktuję jak zapowiedź właściwych zmian. Powtarzam - dla mnie to dopiero początek. Ruch potrzebuje zdecydowanie bardziej konkretnych posunięć. Bez nich nadal będzie tkwił w marazmie.

Kto jest najlepszym prezesem klubu piłkarskiego na Śląsku?
Więcej o:
Komentarze (5)
Mariusz Śrutwa o Ruchu Chorzów: Bierność omal nie doprowadziła do tragedii
Zaloguj się
 • stroszek233

  Oceniono 17 razy 11

  to wrz\ód na du.pie Górnego Śląska. A Kto czy co? Oczywiście ten soviecki klub z Zabrza i jego kibolek któremu srają na łeb. A o kim mowa o maczo1948.Sfrustrowany syn V kolumny frontu ukraińskiego. Potomek szabropwnikw i sovietow. Zdegenerowany wybrak w teorii Darwina.

 • karmanskie23

  Oceniono 15 razy 9

  a teraz pojawi się ta zabrzańska świnia macho1948 i zabłyśnie swoim prymitywizmem. Matka ci pisała jaka pogoda w Moskwie i czy daje częściej od tyłu czy chapie dzide ? Aha i nie zapomnij wyżebrać pod Biedronką na jabola dla tatusia.

 • stroszek233

  Oceniono 12 razy 8

  waldek_king -ruskie ścierwo podrzucone z Moskwy:)

 • waldek_king

  Oceniono 19 razy -9

  buahhhaaahhha kompleksiarze z batorego i innych zapyziałych nor ślęczą przed kompem i czekają aż jakiś kibic Górnika zainteresuje się tematem o tym czymś z Cypru co kiedyś było klubem piłkarskim a teraz jest brandem lokalnym i pośmiewiskiem w całym kraju :)))))) ale jajca co za nurki :)))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX