Sport.pl

Trener Ruchu Chorzów nie ma wątpliwości. Przez to będzie jeszcze ciężej!

Mecz Jagiellonii Białystok z Ruchem Chorzów będzie również starciem dobrych znajomych z trenerskiej ławki.
Jacek Zieliński, szkoleniowiec niebieskich, oraz Piotr Stokowiec, trener zespołu z Białegostoku, znają się z czasów wspólnej pracy w Polonii Warszawa.

- Gdy prowadziłem pierwszy zespół Polonii, to Piotr trenował z dobrym skutkiem Młodą Ekstraklasę "Czarnych Koszul". Piotrek ma również bardzo udany początek szkoleniowej drogi z seniorami. Zobaczymy, jak to dalej będzie wyglądało, ale w niedzielę postaramy się popsuć dobry nastrój trenerowi Stokowcowi - mówi Zieliński.

Szkoleniowiec Ruchu zastanawia się, jak na grze Jagiellonii odbije się strata Tomasza Kupisza, który został ostatnio sprzedany do klubu z Werony. - Gospodarze nie grali jeszcze bez Kupisza, więc trudno powiedzieć, jak ta nieobecność odbije się na grze Jagi. Nie zagra też pauzujący za kartki środkowy obrońca Martin Baran, ale mimo wszystko uważam, że trener Stokowiec ma większe możliwości kadrowe niż my - dodaje trener niebieskich.

Ruch nie ma dobrych wspomnień z Białegostoku. Na zakończenie minionego sezonu chorzowski zespół przegrał z Jagiellonią (0:1). - To był specyficzny mecz. Gospodarze żegnali Tomasza Frankowskiego, my jechaliśmy do Białegostoku bez kilku piłkarzy. Nie mieliśmy jednak prawa przegrać w takim stylu na poziomie ekstraklasy. Teraz będzie jeszcze ciężej, tym bardziej że będziemy grać na wyjeździe bez wsparcia naszych kibiców. W Zabrzu w derbach z Górnikiem też jednak musieliśmy radzić sobie bez naszych fanów i wyszliśmy z opresji obronną ręką, więc jestem dobrej myśli. Łatwo jednak nie będzie - kończy Zieliński.

Kto jest najlepszym prezesem klubu piłkarskiego na Śląsku?
Więcej o:
Komentarze (3)
Trener Ruchu Chorzów nie ma wątpliwości. Przez to będzie jeszcze ciężej!
Zaloguj się
  • stroszek233

    Oceniono 6 razy 2

    "wuefista" won z Chorzowa!

  • osman71

    0

    no przecież to jakas masakra,jak mozna tak grać? Janoszka,Sultes,Jankowski....wstyd!! a pan trener sobie spokojnie w dziupli siedzi...a tu już 3:0 dla Jagi...brak słów. Fornalik wróć!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX