Sport.pl

Piłkarze Ruchu Chorzów gotowi na spotkanie z nowym trenerem

Piłkarze Ruchu Chorzów wracają we wtorek do treningów po niedzielnym blamażu w Białymstoku. 
Kompromitująca porażka kosztowała utratę pracy przez trenera Jacka Zielińskiego. Działacze niebieskich liczą, że popołudniowy trening poprowadzi już nowy szkoleniowiec. Klub postawił na Słowaka, ale kontrakt nie został jeszcze podpisany.

Przed niebieskimi spotkanie ze Śląskiem Wrocław, w którym Ruch na pewno nie zagra w najsilniejszym składzie. Nie w pełni sił są Artur Gieraga, Marek Zieńczuk, Adrian Mrowiec, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski oraz Martin Konczkowski.

Najdłużej do formy będzie wracał Gieraga, który kilka dni temu przeszedł zabieg zespolenia łękotki. Konczkowski ma stan zapalny przedniego więzadła piszczelowego. Mrowiec naderwał mięsień półścięgnisty.

Szyndrowski narzeka na uraz mięśnia dwugłowego, ale jest szansa, że akurat ten piłkarz będzie w niedzielę gotowy do gry. W trakcie rehabilitacji są Sadlok i Zieńczuk.

- Wszyscy zawodnicy trenują indywidualnie i czy w czwartek wejdą do treningów piłkarskich, tego jeszcze nie wiadomo. Nie chciałbym dawać żadnych nadziei, bo to jest żywy organizm i nie wiadomo, jak się zachowa. Dużo zależy od odczuć zawodnika - mówi Włodzimierz Duś, fizjoterapeuta niebieskich.

Ruch Chorzów przegrał 0:6 w Białymstoku. Ile zdobędzie punktów w najbliższych dwóch tygodniach (rozegra w tym czasie trzy mecze)
Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
Komentarze (2)
Piłkarze Ruchu Chorzów gotowi na spotkanie z nowym trenerem
Zaloguj się
 • donald-tusek

  Oceniono 6 razy 2

  Ruch Chorzów tonie - 5,9 miliona straty w I półroczu (PS).
  A do tego ogromny balast w postaci SMAGOROWICZA, kompletnego nieudacznika i co najgorsze kumpla IRENEUSZA przekręta KRÓLA.

 • lentner

  0

  Czemu mają służyć zmiany w zarządzie Ruchu? Smagorowicz zrobił to tylko dlatego,że cała odpowiedzialność za sytuację w Ruchu będzie spadać już nie tylko na niego. Sukces brał całymi łyżkami, a teraz za problemy Ruchu niech odpowiada więcej osób. ,,To nie tylko ja!!! Jak tu delikatnie spierdzielić z Ruchu? Jak tu odzyskać zainwestowaną (?) kasę ?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX