Sport.pl

Ruch Chorzów wyjątkowy w skali całej Europy. "To taka nasza innowacja"

Po rozwiązaniu kontraktu z Czechem Pavelem Sultesem Ruch Chorzów jest jedynym klubem naszej ekstraklasy, który nie ma w składzie nawet jednego obcokrajowca.
Portal "Sport Śląski" postanowił sprawdzić, ile europejskich klubów postawiło na podobną politykę transferową.

"Aby znaleźć drugą taką drużynę, prześledziliśmy kadry wszystkich zespołów najwyższych lig członków UEFA od Kazachstanu po Wyspy Owcze. Rezultaty są zaskakujące - jedynie cztery drużyny na całym kontynencie składają się w całości z obywateli jednego kraju. Są to KI Klaksvik z Wysp Owczych, łotewski Metalurgs Lipawa, macedoński FK Gorno Lisice oraz właśnie Ruch Chorzów" - informuje portal.

Co ciekawe, niebiescy po raz ostatni grali tylko Polakami w sezonie 1995/96. W kolejnych miesiącach w drużynie pojawił się Gruzin Mamia Dżikija.

Dodajmy, że "polski Ruch" to pomysł Dariusza Smagorowicza, prezesa niebieskich.

- To taka nasza chorzowska innowacja. Ten sezon, to będzie wojna, a wojny mają to do siebie, że armie zaciężne sprawdzają się najlepiej, gdy są sowicie opłacane. Gdy jest z tym problem, to jednak pierwsze rzucają oręż. W Ruchu musimy złapać za broń i trzymać ją mocno niezależnie od tego, co będzie się działo - mówi Smagorowicz.

Za hasłem "Ruch bez obcokrajowców" kryje się też fakt, że niebiescy chcą stawiać, promować, a potem sprzedawać z zyskiem swoich wychowanków i polskich graczy.

Ruch Chorzów przegrał 0:6 w Białymstoku. Ile zdobędzie punktów w najbliższych dwóch tygodniach (rozegra w tym czasie trzy mecze)
Więcej o:
Komentarze (7)
Ruch Chorzów wyjątkowy w skali całej Europy. "To taka nasza innowacja"
Zaloguj się
 • cieszyniok9

  Oceniono 15 razy 5

  Tak dobra tylko że 4 roki tymu prubowoł to robić Górnik za czasów Alliansu i spod do pjyrszej ligi w każdej polski drużynie prym wjodo obcokrajowcy nasi som za słabi
  Legia-Radović,D. Kuciak,D. Junior,H. Ojamaa, Vrdoljak,H. Pinto,W. Dwaliszwili
  Gornik-Nakulma,O. Szeweluchin
  Jaga-D. Quintana,A. Norambuena,U. Ukah,B. Balaj
  Wisła -Bunoza,M. Jovanovic,O. Stjepanović,E. Sarki
  Lechia-Deleu,D. Matsui,C. Oualembo
  Pogon-T. Akahoshi,T. Murayama,A. Ouedraogo
  Piast-C. Horvath,J. Polak,C. Martinez,A. Lazdins,M. Izvolt,R. Jurado
  Sląsk-D. Paraiba,A. Spahic,D. Stevanovic,M. Paixao,S. Plaku
  Lech-L. Henriquez,K. Ceesay,M. Arboleda,G. Lovrencsics,K. Hamalainen,V. Ubiparip
  Nawet w zajmujoncej łostatni mjejsce Koroni sóm Stanio i Jovanovic tak że ,,Niebiescy "wszystkigo najlepszego ale nie wjym czy kogo w tym roku zdegradujóm

 • republique

  Oceniono 9 razy 1

  W końcu jakiś POLSKI klub!

 • korponaracja

  Oceniono 8 razy -2

  efekty tej waszej innowacji widać gołym okiem :)
  odwróć tabelę ruch będzie liderem (no vice)...

 • regnavit1

  Oceniono 19 razy -3

  W skrócie, Ruch ma kłopoty z płaceniem zawodnikom, dlatego nie ściąga nikogo z zagranicy, bo tacy gracze za darmo grać nie będą. Wniosek: w klubie panuje wyzysk, omijać szerokim łukiem.

 • 24piast

  Oceniono 12 razy -4

  takie inowacje to można wyprawiac w 3 lidze szkoda że za rok już z ruchem nie zagramy zostaną nam tylko meczyki z przyjaciółmi za miedzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX