Sport.pl

Prezes Ruchu Chorzów: Tego nasz zespół potrzebuje dziś najbardziej

Ruch Chorzów jest już myślami przy środowym meczu z Widzewem. Jan Kocian, nowy trener niebieskich, liczy na swoje pierwsze zwycięstwo na boiskach ekstraklasy.
Słowak cieszyłby się z trzech punktów już w niedzielę, gdy Ruch mierzył się ze Śląskiem, ale na przeszkodzie do wygranej stanęła słaba skuteczność zawodników niebieskich. - Zespół zareagował pozytywnie na zmianę na trenerskiej ławce. Podobała mi się gra wielu zawodników. Wierzę, że w spotkaniu z Widzewem będzie tak samo. Nasz zespół najbardziej potrzebuje dziś stabilizacji - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

W poniedziałek pracowała tylko część zawodników - to był tzw. trening wyrównawczy dla zawodników, którzy nie grali w meczu ze Śląskiem lub nie wystąpili w tym spotkaniu w pełnym wymiarze czasu. We wtorek w zajęciach weźmie już udział cały zespół.

Dobra wiadomość jest taka, że z drużyną mają pracować Marek Szyndrowski i Maciej Jankowski, którzy narzekali ostatnio na urazy. Decyzja o tym, czy "Jankes" zagra z Widzewem, zapadanie po wtorkowym treningu.

Potwierdziły się informacje o tym, że z gry jest wyłączony Michał Helik. Młody obrońca skręcił staw skokowy i będzie pauzował około dwóch tygodni. Do pełni zdrowia nadal wracają również Marek Zieńczuk, Martin Konczkowski i Adrian Mrowiec.

Czy brak obcokrajowców w drużynie to dobre posunięcie Ruchu Chorzów?
Więcej o: