Sport.pl

Gerard Cieślik, ikona Ruchu Chorzów, trafił do szpitala. "Stan poważny"

Gerard Cieślik, legendarny piłkarz Ruchu Chorzów, ma problemy ze zdrowiem. Znakomity przed laty napastnik trafił do szpitala.
O chorobie Gerarda Cieślika poinformował "Fakt".

- Byliśmy z mężem w Wiśle i nagle mąż mocno się pochorował. Wymiotował i wylądował w szpitalu w Cieszynie. Stamtąd odesłano go do Chorzowa. Były jednak duże problemy ze znalezieniem szpitala, bo nigdzie go nie chcieli przyjąć - mówi Krystyna Cieślik, żona legendy Ruchu. 86-letni Cieślik ma cukrzycę i problemy z płucami. Gazeta podkreśla, że jego stan jest poważny.

Cieślik coraz rzadziej odwiedza stadion przy ulicy Cichej. Gdy jednak pojawia się na trybunach, to zawsze może liczyć na gorące przyjęcie fanów.

Kibice doceniają, że Cieślik przez całą karierę był wierny niebieskim. Poprowadził Ruch do trzech tytułów mistrza Polski. Strzelił dla chorzowskiej drużyny 167 ligowych goli.

Czy brak obcokrajowców w drużynie to dobre posunięcie Ruchu Chorzów?
Więcej o:
Komentarze (8)
Gerard Cieślik, ikona Ruchu Chorzów, trafił do szpitala. "Stan poważny"
Zaloguj się
 • cienie_w_ogrodzie

  Oceniono 32 razy 20

  "Były jednak duże problemy ze znalezieniem szpitala, bo nigdzie go nie chcieli przyjąć - mówi Krystyna Cieślik, żona legendy Ruchu." Dla kogo legenda, dla tego legenda. Dla którego szpitala przedmiot, dla tego przedmiot.

 • per333

  Oceniono 30 razy 14

  Fantastyczny piłkarz. Zawsze powtarzał, że Ruch, klub założony przy Polskim Komisariacie Plebiscytowym, reprezentuje ludność polską na Górnym Śląsku (choć grali w nim też śląscy Niemcy). Strasznie bolały go antypolskie ekscesy z ostatnich lat, np. wygwizdanie Mazurka Dąbrowskiego przez obecnych kiboli Ruchu.

 • trzezwy.umysl

  Oceniono 23 razy 13

  Pani Krystyno, po kolei, które szpitale nie przyjęły Pana Gerarda! Będziemy wiedzieć, gdzie pracują pierońskie gorolskie ciule.

 • dio62

  Oceniono 17 razy 9

  najważniejsze, że w szpitalach wiszą krzyże a personal posiada moralność katolicką i nie odmówi przyjęcia klechy czy polityka, ba nawet skrobankę przeprowadzi na życzenie gdyby jakiś cudem klecha zaszedł w ciążę

 • miksztal2354

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Gerardzie życzę powrotu do zdrowia.

 • slad.po.trotylu

  Oceniono 2 razy 0

  Nie znacie dnia ani godziny

 • slad.po.trotylu

  Oceniono 9 razy -9

  m.youtube.com/watch?v=7iNReyGu7QI&feature=g-high-u *-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX