Sport.pl

Nieoczekiwany powrót dawno nie widzianego na Cichej działacza Ruchu Chorzów

Podczas meczu z Wisłą Kraków dostrzegliśmy na trybunach stadionu Ruchu Chorzów Krystiana Rogalę, byłego prezesa niebieskich.
Rogala kierował klubem z Cichej przez dziesięć lat. Objął stanowisko w lutym 1994 roku, a odszedł latem 2004 roku. Ruch miał wtedy poważne problemy finansowe i dogorywał w drugiej lidze (dziś to liga pierwsza).

Wśród kibiców nie brakowało osób, które uważały, że to Rogala jest winny temu, że źle zarządzany klub stanął na skraju bankructwa. Byli również i tacy, którzy przypominali, że Rogala zarządzał Ruchem w bardzo trudnych dla niebieskich czasach. Od tamtego czasu były prezes nie pojawiał się na chorzowskim stadionie.

Operatywność Rogali docenił potem Bogusław Cupiał. Właściciel Wisły Kraków uczynił go swoim bliskim doradcą. Z czasem Rogala został członkiem rady nadzorczej Wisły.

Co ważne, Rogala nie pojawił się jednak na Cichej ze względu na mecz z Wisłą. Krakowski media donosiły ostatnio, że były działacz popadł w niełaskę Cupiała.

Rogalę zaprosili na Cichą działacze niebieskich, którzy postanowili w ten sposób docenić pracę byłego prezesa na rzecz chorzowskiego klubu. Rogala widział z trybun Cichej już trzeci mecz w sezonie. 

Czy brak obcokrajowców w drużynie to dobre posunięcie Ruchu Chorzów?
Więcej o:
Komentarze (2)
Nieoczekiwany powrót dawno nie widzianego na Cichej działacza Ruchu Chorzów
Zaloguj się
  • sk64

    0

    Czyli....wypisane na czole i z fana...tutaj jestem, nie udalo sie w Krakowie, szukom roboty :)

  • siemce00

    Oceniono 1 raz -1

    Ruch pada finansowo to grabarz się pojawił

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX