Sport.pl

Pomysł trenera Ruchu Chorzów Jana Kociana to prawdziwa bomba!

PRZEGLĄD PRASY. Poniedziałkowy mecz Piasta Gliwice z Ruchem Chorzów będzie również starciem dwóch doświadczonych, ale niedocenianych piłkarzy - czytamy w ?Sporcie?.
Śląski dziennik sportowy określa tym mianem Adriana Klepczyńskiego z Piasta oraz Marcina Malinowskiego z Ruchu. Zawodników ocenia Jacek Trzeciak, trener Polonii Bytom.

Trzeciak grał razem z "Klepą" w barwach bytomskiego klubu. - Kiedy grał na lewej stronie obrony, zasuwał jak Roberto Carlos. Stawiany na prawej był Danim Alvesem. A na stoperze - po prostu... sobą, czyli ambitnym pracusiem, co to żywemu nie przepuści - mówi.

Trzeciak jest też pod wrażeniem gry Malinowskiego, którego nowy trener Ruchu przesunął z pozycji defensywnego pomocnika na środek obrony. - Dla mnie pomysł trenera Kociana to bomba. Marcin nie musi już tyle biegać, co w przypadku roli defensywnego pomocnika. Zaś doświadczenie i umiejętności ustawiania wystarczają mu w zupełności, by wymiatać wszystko, robiąc sześć kroków w lewo i sześć w prawo - mówi Trzeciak.

Kto wygra śląskie derby?
Więcej o: