Sport.pl

Pomocnik Ruchu Chorzów: Na to Piastowi pozwolić nie możemy

Łukasz Surma, pomocnik Ruchu Chorzów, komplementuje Piasta Gliwice. - Nasz najbliższy rywal ma wiele atutów w grze ofensywnej - mówi.
Śląskie derby odbędą się dopiero w poniedziałek, więc drużyny mają jeszcze czas na szczegółową analizę gry przeciwnika. - Widziałem kilka występów Piasta w tym sezonie, chociażby ich wygrany ostatnio mecz z Podbeskidziem w Bielsku-Białej. Ciekawym zawodnikiem wydaje mi się Rabiola, od dawna klasą dla siebie są Tomasz Podgórski i Ruben Jurado. Piast ma w ogóle wiele atutów w grze ofensywnej. Jego zawodnicy z łatwością dochodzą do sytuacji strzeleckich. To ich silna broń. Musimy więc zagrać w Gliwicach bardzo pewnie i konsekwentnie w tyłach. Nie możemy dać rywalom możliwości rozwinięcia skrzydeł - mówi Surma.

Doświadczony pomocnik nie ukrywa, że po ostatnich meczach atmosfera w szatni niebieskich uległa poprawie. - Punktowo może jeszcze nie było tak dobrze, jak byśmy wszyscy chcieli, choć pięć zdobytych "oczek" w trzech ostatnich meczach też nie jest złym wynikiem. Zwłaszcza w meczu z Wisłą Kraków mogliśmy się pokusić o zagarnięcie całej puli. Pokazaliśmy jednak w tych spotkaniach ambitną grę i maksimum chęci, co mnie osobiście szczególnie ucieszyło, choć kibice też nie narzekali. Grając dalej z taką determinacją, mamy szanse na kolejne dobre występy. Do końca rundy jesiennej pozostało jeszcze jedenaście kolejek, więc musimy punktować w każdym meczu, jeśli chcemy mieć spokojną zimę - zaznacza piłkarz niebieskich.

Kto wygra śląskie derby?
Więcej o: