Sport.pl

Ruch Chorzów zainwestował milion dolarów i zakończył spór z Józefem Wojciechowskim

Ruch Chorzów doszedł do porozumienia z Józefem Wojciechowskim w sprawie transferów Macieja Sadloka i Pavela Sultesa.
Ta sprawa ciągnęła się miesiącami. Wojciechowski, były właściciel Polonii Warszawa, zarzucał niebieskim, że uchylają się od zapłaty za piłkarzy, a nawet, że fałszują dokumenty. Groził, że Ruch nie otrzyma licencji na grę w Ekstraklasie. Ostatecznie problemem zajął się Sąd Polubowny Polskiego Związku Piłki Nożnej

Przypomnijmy: latem minionego roku Ruch zdecydował się na transfery dwóch piłkarzy Polonii. Na Cichą wrócił Sadlok. Niebieską koszulkę założył również Czech Pavel Sultes. Kwota za transfery była rozbita na dwie raty. Zdaniem Wojciechowskiego termin spłaty mijał w październiku ubiegłego roku i maju 2013 roku. Ruch powoływał się jednak na aneks do umowy, który przesuwał termin płatności na sierpień.

W odpowiedzi prawnicy Wojciechowskiego oskarżyli działaczy niebieskich o antydatowanie dokumentów. Planowano nawet badanie lotnych składników tuszu długopisu, które z czasem zanikają. Na tej podstawie można podjąć próbę ustalenia czasu zapisu. - To pomówienie i kalumnie - komentował prezes Smagorowicz.

To jednak nie zmieniało faktu, że roszczenia Wojciechowskiego były zasadne i sięgały około 3 milionów złotych. Ruch w ostatnich tygodniach usilnie pracował nad rozwiązaniem tego problemu i ostatecznie mu się to udało. Na Cichej usłyszeliśmy, że kosztowało to... około miliona dolarów.

- Od początku podkreślaliśmy, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć tę sprawę i wywiązać się z zapisów umowy. Chcę zapewnić, że ciężko pracowaliśmy, aby sfinalizować tę transakcję, dlatego tym bardziej się cieszę, że spłaciliśmy to zobowiązanie i definitywnie zakończyliśmy ten temat - mówi Dariusz Smagorowicz.

Więcej o:
Komentarze (38)
Ruch Chorzów zainwestował milion dolarów i zakończył spór z Józefem Wojciechowskim
Zaloguj się
 • domin1920

  Oceniono 71 razy 33

  Józka mamy z głowy nic tylko teraz dobrze szpilać :)) no i jebnąć szczewom na Cichej ponownie 3:0 lololo hahaha:))

 • paparazzi.36

  Oceniono 50 razy 20

  waldek słuchaj pokurczu soviecki. Stalinowski wypierdku. Dobrze wiesz ,że my płacimy i pisze się o tym o was nie piszą bo wy opłacacie dziennikarzy. Za to powiedz nam kiedy zapłacicie 2 mln złotych Rozwojowi Katowice za Milika. Szczewsko sovieckie zakłamane wredne komuchy i zdrajcy.

 • paparazzi.36

  Oceniono 20 razy 18

  KIEDY GÓRNIK ZABRZE ODDA NALEŻNE PIENIĄDZE ZA MILIKA W KWOCIE OK 2 MLN ROZWOJOWI KATOWICE?. ZŁODZIEJE!

 • richie-rich

  Oceniono 13 razy 13

  Roszczenia wynosiły 3 mln zł. Dolar amerykański kosztuje nieco ponad 3 zł. Prosty rachunek, że Ruch musiał oddać 1 mln $. Więc albo coś popieprzył redaktor, albo Smagorowicz na wymyślenie tego jak spłacić 3 mln zł wydał kolejne 3. I wreszcie - spłatę długów trochę trudno nazwać inwestycją.

 • domin1920

  Oceniono 10 razy 10

  lentner to sie nie wpisuj, nie czytaj po prostu zrób coś z sobą :)) nasza wizja jest przedstawiona w taki sposób jaki jest , to samo Todur przedstawił też w taki sam sposób. Fakty są porażające dlatego że każdy z nas wie że macie opłaconych dziennikarzy, którzy za ruble nie mają prawa wypisywać ile to ma ten górniczek zadłużenia ile jest winien piłkarzom ile Rozwojowi etc zresztą i tak nawet jeśli nie są opłaceni to mogę ci wymienić nazwiska kilku waszych dziennikarzy a są naczelnymi co nie odważyliby się wyjebać artykuł jeden czy drugi o bankrucie z RUSvelta. Za to mają odwagę pisać non stop o Ruchu zazwyczaj w złym świetle. To ze jesteście hipokrytami to nawet nie ma co dyskutować o tym :)) mam dwa słowa w tej kwestii JEBAĆ SZCZEWA !

 • know.why

  Oceniono 9 razy 9

  lent dobra rada. Zajmij się swoim klubikiem o radzieckich korzeniach. A co do spraw związanych z kulturą i wychowaniem to popatrz na swoich kolegów z tego forum i trybun. "U nas w Zabrzu jest kultura " tak śpiewacie i za każdym razem mam brechtę z tej waszej kultury ubabranej krwią kibiców . Pozdrów swoich ziomali ,którzy tu też pokazują Waszą kulturę . Może najpierw zabierz się za swoje gniazdo w które sracie a potem pisz o innych.
  A co do GW to czekamy w końcu na artykuł opisujący prawdziwe oblicze Górnika Zabrze i finansów Miasta Zabrze w obliczu Ekstraklasy i budowy stadionu. Czekamy na prawdę .Potem znów będą usuwane wpisy kibicw ujawniające kulisy biedy w Górniku i prawdy o finansach związanych z budową stadionu. Wiemy ,należy pisać źle o Ruchu bo to śląski klub. lentner i pamiętaj Ślazakami to wy jesteście tylko z nazwy. My na Śląsku dobrze wiemy kto jest nasz a kto Gorol.

 • know.why

  Oceniono 11 razy 9

  Kiedy złodzieje i sovieckie pajace bez honoru,zdrajcy GórnoŚląskiej sprawy zapłacą za Milika klubowi z Katowic????? Czemu jaśnie panowie dziennikarze na garnuszku srebrników judaszy z Zabrzańskiego klubu nie piszecie o tym co górniczek jest winien innym??? A wiemy ,że kilka razy dłą niż Ruch . Prawda o0 górnioczku jest skrzętnie ukrywana. Stadion, długi i lawiracje w Um w Zabrzu. Klika i mafia dobrze prosperuje. Piszcie prawdę a nie to co wam z Zabrza dyktują.

 • paparazzi.36

  Oceniono 11 razy 9

  Do waldusa i lentnera(vel Grundola) i innych zabrzańskich zdrajców Polski .poczytajcie zabrzańskie czerwone knury . No chyba ,że nie potraficie czytać to wypirerdlać do Moskwy. tam są jeszcze chyba szkoły. Sovieckie wypierdki Dzierżńskiego. Wy i wasz klub to jednio wielkie /6\ówno. Czytać "Iwany" .Dajcie znać jaka pogoda w Moskwie bękarty poradzieckie.
  "Józef Wojciechowski otrzymał dziś należną sumę za transfer Macieja Sadloka z Polonii Warszawa. Tym samym Ruch spłacił wszystkie zobowiązania wobec byłego właściciela "Czarnych koszul""
  waluś a teraz stul swój zapity ruski ryj . lentner po raz kolejny apeluję.Zmień xywkę na Grundol. Czy u was na parkingu dalej można wyrwać taką rozpadowę jakie macie na stanie by się podlizać sędziemu?

 • domin1920

  Oceniono 27 razy 9

  hahaha mają rozmach sialalalala :)) jebać szczewa !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX