Ryszard Tarasiewicz po meczu z Ruchem. "Decyzja sędziego zbyt pochopna"

Ryszard Tarasiewicz, szkoleniowiec Zawiszy Bydgoszcz, uważa, że jego zespół nie powinien zostać ukarany czerwoną kartką w meczu z Ruchem Chorzów.
- Czerwona kartka dla Goulona była zbyt pochopna. Po tej stracie musieliśmy się skoncentrować przede wszystkim na obronie i ewentualnie na kontrach. Szkoda, że straciliśmy bramkę w samej końcówce, bo zabrakło już czasu na wyrównanie. Ten mecz nie wyglądał tak, jak tego chcieliśmy. Czerwona kartka odebrała nam atuty, jeżeli chodzi o naszą grę w ofensywie. Gratuluję Ruchowi wygranej w ten smutny dla klubu i Chorzowa czas - mówił po meczu Tarasiewicz.

Jan Kocian jako trener Ruchu wygrał pierwszy mecz na Cichej.

- Każda wygrana - u siebie czy na wyjeździe - ma dla mnie takie samo znacznie. Z trzech punktów na Cichej mogliśmy się cieszyć już po meczach z Wisłą Kraków czy Pogonią Szczecin - przypomniał Słowak.

Kocian podkreślał, że mecz z Zawiszą był ciężki i trudny.

- Po czerwonej kartce dla Goulona nie graliśmy dobrze. Potwierdziło się, że czasami lepiej grać po jedenastu. Po przerwie wyglądało to już lepiej. Już około 60. minuty mogliśmy prowadzić jednym, dwoma golami i oszczędzić sobie nerwowej końcówki. Okazje mieli Kuświk i Janoszka. Mamy problem z ofensywą, jak już powiedziałem w szatni - obroną meczu się nie wygra. Zdobyliśmy trzy ważne punkty, które bardzo nam pomogą w tabeli Ekstraklasy - dodał Słowak.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Który stadion powinien nosić imię Gerarda Cieślika?
Więcej o: