Radni sejmiku podyskutują, czy Gerard Cieślik ma być patronem Stadionu Śląskiego

Sprawa nadania imienia zmarłego 3 listopada Gerarda Cieślika Stadionowi Śląskiego znajdzie się w programie czwartkowego posiedzenia komisji sportu, turystyki i rekreacji sejmiku województwa śląskiego.
Radni sejmiku chcą na swoim najbliższym posiedzeniu uczcić pamięć legendarnego piłkarza Ruchu Chorzów, a przy okazji podyskutować o propozycji radnego katowickiego Andrzeja Zydorowicza. Zdaniem Zydorowicza, znanego dziennikarza sportowego, Stadion Śląski powinien nosić imię Gerarda Cieślika. Napisał on w tej sprawie do sejmiku.

- Bardzo dobrze znałem Cieślika, byliśmy na "ty". Wielokrotnie zapraszałem go do programów telewizyjnych, często kręciłem programy u niego w domu. Zapamiętam go jako skromnego człowieka. Sam mi mówił, że stadion Ruchu powinien nosić imię Ernesta Wilimowskiego. Moim obowiązkiem wobec Cieślika jest wnioskować o nadanie jego imienia Stadionowi Śląskiemu. To mu się zwyczajnie należy. Ten obiekt znajduje się w Chorzowie, jest reprezentacyjny i ma wspaniałą historię, także związaną z Cieślikiem - mówił Zydorowicz portalowi ŚLASK.SPORT.PL.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Który stadion powinien nosić imię Gerarda Cieślika?