Sport.pl

Zbliża się dzień, który ma odmienić historię Ruchu Chorzów

O tym, że Ruch Chorzów na przestarzałym stadionie przy ulicy Cichej jest skazany na upadek, nikogo przekonywać nie trzeba. Możliwości rozwoju klubu są dwie: przeprowadzka na Stadion Śląski lub budowa nowego obiektu na Cichej.
Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, zapewnia, że ten drugi scenariusz jest jak najbardziej realny. Trzymamy za słowo, a już w tym tygodniu mamy poznać firmę, która zaprojektuje ten obiekt.

W środę ma nastąpić rozstrzygnięcie konkursu, który na zlecenie Urzędu Miasta w Chorzowie zorganizował katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). O wygraną walczyło 21 podmiotów.

Najlepszego mamy poznać 13 listopada o godzinie 13 w galerii SARP w Katowicach przy ul. Dyrekcyjnej 9.

Do budowy nowego stadionu jeszcze bardzo, bardzo daleko, ale warto zaznaczyć, że gdyby nie zaangażowanie i determinacja kibiców Ruchu, to nawet tego etapu nie udałoby się osiągnąć.

Portal Niebiescy.pl przypomina, że właśnie minął rok od głośnej manifestacji sympatyków chorzowskiej drużyny poświęconej budowie nowego stadionu przy Cichej.Wygląda na to, że w przyszłości kibice Ruchu będą walczyć o to, żeby to Gerard Cieślik był patronem nowego obiektu. - A stadion przy Cichej już jest stadionem Pana imienia. Przypominać nam będzie o tym chociażby każda "poprzeczka", która wespół z bramkarzem będzie strzec Niebieskiej bramki - pisali na pożegnanie klubowej legendy kibice Ruchu.

Więcej o:
Komentarze (18)
Zbliża się dzień, który ma odmienić historię Ruchu Chorzów
Zaloguj się
 • sk64

  Oceniono 12 razy 12

  Ruch powinien miec wlasny stadion na 15-17 tys na lige a Stadion Slaski to specjalne miejsce na specjalne wydarzenia np. Wielkie Derby Slaska, spotkania reprezentacji czy mecze pucharowe. Nie moge sobie wyobrazic meczu ligowego pomiedzy Ruchem a Zglebiem .L czy Podbeskidziem na Slaskim bo za bilety nawet na sztrom nie zarobia.

 • domin1920

  Oceniono 10 razy 2

  lentner kiedyś wspominałeś o paleniu, wydaje mi się że bardziej jesteś ty niedorozwinięty i potrzebujesz psychiatry - myślę że alkohol jest dla ciebie nie wskazany, bo wiemy ze lubiłeś się napić i lubisz dalej pić przed napisaniem postu w internecie :))
  jesteś większym prowokatorem niż wszyscy tu obecni - a że internet jest dla ludzi - to alkohol już niekoniecznie :))
  szczewa dziwko deRby blisko nie misjonarz hipokryto ???? haha:))

 • paparazzi.36

  Oceniono 6 razy 2

  i znów lentner prowokuje,chore żabiątko. Idz do lekarza człowieku.Proszę idź się leczyć .

 • karmanskie23

  Oceniono 5 razy 1

  @lentner
  idz się leczyc idioto.Po co znów prowokujesz?
  weź prozac i spie...j kretynie. I przestań prowokować bo czytać się twoich popie...nych wyznań nie da. starą ci Chorzowscy przelecieli że tak jątrzysz? Ale ty chyba nie masz starej ,bo kto by chorego umysłowo kratyna chciał. Ty masz kota afika.

 • lentner

  Oceniono 3 razy 1

  I do tego lepsze drogi! Przerąbane....:)

 • paparazzi.36

  Oceniono 8 razy 0

  lentner mam dla Ciebie propozycję poczytaj to i niech lekarz Ci przepisze. Ja z pełną odpowiedzialnością uważam że ty jesteś poterpane dziecko stróża z Roseveltea:
  Risperidion
  Leczenie schizofrenii. Leczenie epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Krótkotrwałe (do 6 tyg.) leczenie uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego w stopniu umiarkowanym do ciężkiego, niereagujących na metody niefarmakologiczne oraz gdy istnieje ryzyko, że pacjent będzie stanowił zagrożenie dla samego siebie lub innych osób. Krótkotrwałe objawowe (do 6 tyg.) leczenie uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo, zdiagnozowanych według kryteriów DSM - IV, u których nasilenie agresji i innych zachowań destrukcyjnych wymaga leczenia farmakologicznego; farmakoterapia powinna stanowić integralną część wszechstronnego programu terapeutycznego, obejmującego działania psychospołeczne i edukacyjne; zaleca się, aby rysperydon był przepisywany przez lekarza specjalistę w dziedzinie neurologii dziecięcej oraz psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej lub lekarza specjalizującego się w leczeniu zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży.

 • lentner

  Oceniono 5 razy -1

  Kończę na dzis , bo wiem, że musisz sie przygotować do pracy w znienawidzonym Zabrzu, w której karmią cię b.ciekawymi wieściami o Górniku i sytuacji gospodarczej Zabrza. Aż z utęsknieniem czekam na twoje świeże informacje.Świeże,a nie na zasadzie ,,kopiuj-wklej". Cześć! :)

 • karmanskie23

  Oceniono 5 razy -1

  @lentner
  Słuchaj gwniarzu.idz się leczyc idioto.Po co znów prowokujesz?
  weź prozac i spie...j kretynie. I przestań prowokować bo czytać się twoich popie...nych wyznań nie da. starą ci Chorzowscy przelecieli że tak jątrzysz? Ale ty chyba nie masz starej ,bo kto by chorego umysłowo kratyna chciał. Ty masz kota afika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX