Trener Ruchu Chorzów na ten temat się nie wypowiada. "Informacje tylko dla sztabu"

Ruch Chorzów nie planuje żadnego sparingu na najbliższy, wolny od ligowej piłki, weekend.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

W najbliższych dniach kibice będą ściskać kciuki przede wszystkim za reprezentację Polski. Większość ligowców wykorzysta wolny weekend na rozegranie sparingów. Niebiescy mają jednak inne plany.

- W sobotę grają nasze trzecioligowe rezerwy. Tam zagra każdy z zawodników, który ostatnio grał mniej. Z kolei tym, którzy od czasu mojego przyjścia do klubu grają niemal wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasu, należy się chwila oddechu - mówi Jan Kocian, trener Ruchu. - Pamiętajmy, że po przerwie na mecze reprezentacji w końcówce listopada i na początku grudnia gramy wiele spotkań w krótkim odstępie czasu. Teraz jest ostatnia możliwość na zregenerowanie sił, ale i pracę nad poprawą mankamentów, które wciąż są w naszej grze - dodaje.

Dodajmy, że niebiescy są już po badaniach szybkości i wydolności. - Monitorujemy zawodników regularnie, dzięki czemu jest materiał do porównania z poprzednimi sprawdzianami. Takie badania pomagają też obrać kierunek w pracy z poszczególnymi graczami - mówi trener Kocian, ale o wynikach mówić nie chce. - To są informacje do wiadomości sztabu szkoleniowego i nie będziemy się nimi dzielić - ucina Słowak.

Który stadion powinien nosić imię Gerarda Cieślika?
Więcej o: