Sport.pl

Górnik Zabrze wciąż nie rozliczył się z Ruchem za burdy swoich kibiców

Kibiców Górnika Zabrze zabraknie na trybunach stadionu Ruchu Chorzów podczas setnych Wielkich Derbów Śląska. To konieczność czy jednak wymówka? - zastanawia się Wojciech Todur
O problemie pierwszy poinformował portal Niebiescy.pl. - Na Cichej szykują się naprawy gwarancyjne wylewek betonowych. Musimy wykonać częściową modernizację sektora kibiców gości, a to, niestety, uniemożliwia udostępnienie sektora dla fanów przyjezdnych - wyjaśnia Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Prace mają się rozpocząć po 30 listopada, a więc kilka dni przed WDŚ, które odbędą się na Cichej 7 grudnia.

Przesunięcie remontu o tydzień nie powinno być wielkim problemem. W Chorzowie nie widzą jednak takiej możliwości.

- Te prace trzeba było wykonać i nie kryje się za tym żadna złośliwość. Doszliśmy do porozumienia z klubem, że to będzie najlepszy z możliwych terminów - mówi Zawada portalowi ŚLĄSK.SPORT.PL.

Pamiętne Niderlandy

Żadnych złośliwości? Patrząc na historię WDŚ, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że złośliwości i złe emocje są nieodłącznym elementem tej rywalizacji. Przypomina się od razu słynny dialog prezesów Dariusza Smagorowicza i Łukasza Mazura w 2011 roku na temat ewentualnej gry zabrzan na Stadionie Śląskim.

Smagorowicz, szef niebieskich, stwierdził wtedy, że bez zgody Ruchu nie będzie to możliwe. - W zamian za zgodę pana Smagorowicza na grę naszej drużyny na śląskim gigancie postanowiłem ofiarować mu... Niderlandy - odparował Mazur. Po wygranych derbach triumfował jednak prezes Ruchu. - Nie wypada mi kopać leżącego, więc może zostawmy już ten temat. Po tych derbach chyba dla wszystkich jest jasne, kto rządzi teraz na Śląsku. Mam tylko nadzieję, że po takim wyniku pan Mazur długo już nie będzie obrażał kibiców Ruchu, bo oni na to zwyczajnie nie zasługują - podkreślał wówczas Smagorowicz.

Zdarzało się też, że fani Górnika posądzali tych z Ruchu o... kompleksy. - Kompleks Wielkiego Górnika, który urósł do niespotykanych rozmiarów, po Wielkich Derbach 2008 r. wygranych na boisku, ale przegranych na trybunach, spowodował, że kibice Ruchu wywierali presję na Zarząd, aby w tym roku nie udało nam się powtórzyć "najazdu" 16 000 kibiców. Wygląda na to, że udało im się tego dopiąć i to także swoim kosztem, ale to pewnie dla nich nie ma większego znaczenia - pisali kibice Górnika przed WDŚ w 2009 roku.

Nie uregulowali długu

Fani Górnika "najeżdżali" też i Cichą. Tak jak w kwietniu 2012 roku, gdy zdewastowali stadion niebieskich. Na obiekcie Ruchu zostały wtedy zniszczone 134 krzesełka, dwie przenośne toalety oraz bramy i przegrody między sektorami. Naprawa szkód kosztowała około 12 tysięcy złotych, a za straty miał też zapłacić Górnik.

- To zobowiązanie wziął na siebie Ruch, który był organizatorem meczu. Nie wnikamy w to, jak Ruch rozliczył się z Górnikiem - mówi Zawada.

Na Cichej usłyszeliśmy - potwierdziła to nam Donata Chruściel, rzecznik prasowy Ruchu - że zabrzański klub długu jeszcze do końca nie uregulował.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Który stadion powinien nosić imię Gerarda Cieślika?
Więcej o:
Komentarze (34)
Górnik Zabrze wciąż nie rozliczył się z Ruchem za burdy swoich kibiców
Zaloguj się
 • szombry30

  Oceniono 59 razy 19

  Honorowe długi się płaci tylko te ruskie dziady nie mają honoru.Dla niech to pojęcie nieznane. jazda z tymi bękartami z Górnego Śląska. To nie są Ślązacy. Jak ostatnie gorole pokazali brak honoru. A jak szczekali na legie ,żeby ich za darmo w[puściła. Co za hipokryzja. Zera ,kompletne ZERA ci z górnika zabrze. Totalne dno.

 • know.why

  Oceniono 56 razy 18

  teraz wiemy za jakie pieniądze w Zabrzu oni budują stadion:) I dlaczego budowa stanęla.
  Ja nie wpuściłbym teraz na Cichą nawet dzialaczy i zarząd tego klubu. No chyba ,że w zębach przyniosą kasę. Jeśli nie to na bramie szpic w żyć i aufwiedersehen.
  I uwaga na kożdy zic. Oni tam w Zabrzu sprzedajom frajerom krzesełka za 1000 zł z możliwością dopłaty za podłokietniki. po szpilu w Chorzowie dejcie pozór wiela zicow znikneło. Szukejcie ich na Roseveltea. Frajerzy ,którzy nie płacą długów honorowych -Górnik Zabrze.

 • szombry30

  Oceniono 48 razy 18

  złodzieje .Nic innego nie nasuwa się na klawiaturze.ZŁODZIEJE!!!! I HIPOKRYCI!

 • paparazzi.36

  Oceniono 45 razy 17

  lentner , waldek.macie nowe wieści. Zapewniam was ,że każdy dzień będzie przynosił coś nowego.:) Dla mnie lentner i waldek jesteście z tej samej bandy ,która nie zapłacila za szkody na stadionie w Chorzowie. Po tych samych piniondzach:) A może zapłaćcie za nich i za swój klub? Nie ma kasy? No na stadion nie ma kasy to i na długi hoinorowe nie ma kasy. I wasz honor jest /6\ówno wart jak wy wszyscy. niedorozwoje. jakie teraz znów znajdziecie usprawiedliwienia dla draństwa GZ???? Żadne bo GZ to jeden wielki dupny gnój bez honoru.

 • domin1920

  Oceniono 32 razy 10

  Todir napisał prawdę , pisałem ze prawda was wyswobodzi ale wy nie wierzycie prawdzie:))
  co to pisać - rozjebaliście trzeba było uregulować - nie zrobiliście tego bo u was nie ma żadnego honoru ten pojebany klub z zabrza jest przesiąknięty takimi złodziejskimi tradycjami - dlatego nikt was nie szanuje, byliście zawsze sami dla siebie - u was nie można znalezc pomocy nikt nie moze uzyskać u was żadnego wsparcia, pamiętamy szmaty rosyjskie odmowe klubom z naszego regionu w sprawie stadionu - dlatego jak tu pisze nie chcemy z wami mieć nic wspólnego Wydupiać ze Śląska krupniole ! ...a Rozwój czeka oj czeka i co.... i krupniol !

 • karmanskie23

  Oceniono 11 razy 7

  waldek_king. Nie pisz o artykułach na zamówienie bo to co pisze red. GW o was wygląda za każdym razem,że jest robione na zamówienie. Nie będę ci sugerował ale to ,że napisałeś niżej ,że dziś ukaże się odpowiedz też pokazuje ,że wywrzesz na kogoś presję(mam nadzieje ,że nie finansową) i też będzie pisane na zamówienie i sponsorowane. Przestańcie się czepiać Ruchu bo do pięt nam nie dorastacie. A poszczekać zawsze możecie jak przed każdymi derbami. Zawsze sialiście nienawiśc i prowokowaliście. I w mediach i zaraz po zaciągnięciu hamulców w pociągu. Wszytko co jest skutkiem ma przyczynę w Was i waszej niezmierzonej hipokryzji.

 • misjonarz75

  Oceniono 23 razy -7

  patologia patologię wybiera do władz miasta, a prezydent wybrany przez innych, i tak jest zastraszony że obiecuje stadion, na budowę którego zastawi całą tą wieś...
  domiś a co wy wiecie o honorze? kopanie 12 latków po głowie i napady na szkoły z pałami to faktycznie wielki honor

 • waldek_king

  Oceniono 31 razy -7

  a co to za nowiny, byłbym w stanie posądzić was brudne smierdziele o sponsorowanie tego artykułu ale chyba nie bo skoro tam komornik komornika pogania to skąd kasa na sponsoring ??? gdyby ktokolwiek był wam coś winny a szczególnie Górnik to 12 godzin po meczu już byście skamleli o zwrot kasy....większych bzdur dawno nie czytałem. Możecie być pewni jutro odpowiedzi z naszej strony cudaki !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX